Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Протягом 15 місяців на Полтавщині діє пілотний проект “Рука допомоги”

Про хід реалізації на Полтавщині пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб “Рука допомоги” директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва інформувала керівництво області на апаратній нараді в облдержадміністрації.

– В умовах покращення ситуації на ринку праці Полтавської області, росту рівня зайнятості та кількості нових робочих місць, пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб успішно реалізувався, – наголосила вона. – Даним пілотним проектом передбачене запровадження стимулюючих механізми повернення на ринок праці  економічно пасивних громадян з числа  непрацюючих працездатних одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та внутрішньо переміщених осіб.

Пілотний проект «Рука допомоги» впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. Для  ефективної та результативної реалізації в області пілотного проекту прийнято відповідне розпорядження голови облдержадміністрації.

Протягом періоду реалізації пілотного проекту, у 2017-2018 роках, у Полтавській області участь у ньому взяла 1481 особа, у тому числі 307 внутрішньо переміщених осіб та 1174 члени малозабезпечених сімей.

За направленням обласної служби зайнятості працевлаштовані 604 учасника пілотного проекту (116 внутрішньо переміщених осіб та 488 членів малозабезпечених сімей). На громадські та тимчасові роботи залучені 488 осіб (89 ВПО та 399 малозабезпечених).  

Відбулося 19 засідань комісії, створеної при облдержадміністрації, на яких по 48 учасниках пілотного проекту (23 внутрішньо переміщених особи та 25 членів малозабезпечених сімей) прийнято рішення про надання фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності. Допомога надається через оплату рахунків на закупівлю обладнання і матеріалів, передбачених бізнес-планом.

45 людей вже закупили передбачені в бізнес-планах обладнання та матеріали на загальну суму 2, 88 мільйона гривень.

Учасники пілотного проекту, які захистили бізнес-плани, вже сплатили податків і внесків на загальну суму понад 300 тисяч гривень.   

Комісія  розглянула 24 бізнес-плани суб’єктів господарювання і прийняла позитивне рішення щодо надання роботодавцям фінансової допомоги  на загальну суму 1,60 мільйона гривень.

Створено 47 нових робочих місць, на які працевлаштовані 15 внутрішньо переміщених осіб, 24 особи, які отримують допомогу малозабезпеченим сім’ям та 8 учасників АТО.

За найманих працівників сплачено близько 80 тисяч гривень єдиного соціального внеску.

Сфери започаткування власного бізнесу різноманітні. Так, 20 людей вирішили надавати послуги. Це послуги з видавничої діяльності,  будівництва та переобладнання енергоефективних об’єктів, техобслуговування, ремонту, мийки автомобілів, ветеринарні, косметологічні, токарні послуги, туристичні послуги та організація відпочинку для дітей. 10 учасників обрали сферу виробництва: виробництво пасти із горіхів та какао-бобів, рослинного молока, гранітних пам’ятників, дерев’яних виробів, кормів, хлібобулочних виробів, пошиття і ремонт одягу. Сільському і лісовому господарству віддали перевагу 12 осіб, які вирощують овочі, ягідні культури, бройлерів, курей-несучок та свиней, розводять бджіл. Троє учасників проекту займаються торгівлею.

Міністерство соціальної політики України продовжило дію пілотного проекту до кінця наступного року.

Система Orphus