Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура запідозрила голову Диканської РДА у незаконній передачі в оренду земельної ділянки з водоймою

Прокуратура встановила, що у 2014 році голова Диканської райдержадміністрації уклав з підприємцем договір оренди земельної ділянки в комплексі з водоймою загальною площею 9,5 га, вартістю 415 тисяч грн, яка знаходиться на території Диканського району для рибогосподарських потреб. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Однак, відповідно до вимог Земельного та Водного кодексу України райдержадміністрації, з часу набуття чинності Закону України “Про аквакультуру”, не мають права розпоряджатись за межами населеного пункту водними об’єктами для рибогосподарських цілей. Такими повноваженнями наділялась Полтавська ОДА.

Читайте також: На Полтавщині судитимуть крадіїв газоконденсату

“Окрім цього, під час надання водойми в оренду райдержадміністрацією порушено вимоги ст.134 Земельного кодексу України, ст.51 Водного кодексу України, а саме передано земельну ділянку разом з водним об’єктом не на земельних торгах, за відсутності нормативної грошової оцінки земельної ділянки, паспорту водного об’єкта та рішення органу виконавчої влади про її передачу в оренду”, – йдеться у повідомленні.

Отже, прокуратура вважає, що голова РДА вийшов за межі наданих повноважень укладаючи з договір оренди про передачу в користування підприємцю водойми разом із земельною ділянкою.

“Для усунення виявлених порушень, прокуратурою на захист інтересів держави направлено до суду позов про визнання недійсним договору оренди та повернення до державної власності спірної земельної ділянки з водним об’єктом. На даний час судом відкрито провадження по справі та призначено до розгляду”, – повідомляють у прокуратурі.

Система Orphus