Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура Полтавщини повернула державі з незаконної оренди 55 га землі

Прокуратура встановила, що між Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області та громадянином укладено договір оренди землі загальною площею 55 га для ведення фермерського господарства, яка знаходиться за межами населених пунктів на території Купєватівської сільської ради Глобинського району. Про це інформує прес-служба прокуратури Полтавської області.

Вказаний договір був укладений з порушенням вимог ст. 7 Закону України “Про фермерське господарство” та ст.ст. 123, 124, 134 Земельного кодексу України, а саме без проведення передбачених законом земельних торгів.

Читайте також: На Полтавщині керівник підприємства не сплатив своїм робітникам понад 2 млн грн заробітної плати

Для захисту інтересів держави, прокуратура скерувала до суду позовну заяву з вимогами про визнання незаконними та скасування наказів ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, визнання недійсним договору оренди землі та скасування його державної реєстрації. Однак, рішенням Глобинського районного суду у задоволенні позову було відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, прокуратура Полтавської області оскаржила його в апеляційному порядку.

“Апеляційну скаргу прокуратури суд задовольнив у повному обсязі, рішення суду першої інстанції скасовано та постановлено нове рішення яким визнано незаконними та скасовано накази Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, визнано недійсним договір оренди землі загальною площею 55 га та скасовано його державну реєстрацію. Таким чином, за наполегливої позиції органів прокуратури Полтавської області з незаконної оренди державі повернуто 55 га землі”, – йдеться у повідомленні прокуратури.

Система Orphus