Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Президент присвоїв звання Герой України посмертно військовому Андрію Конопльову з Полтавщини

Президент Петро Порошено присвоїв звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» старшому сержанту Андрію Конопльову посмертно, пише “Новинарня”.

Відзначено старшого сержанта Конопльова «за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі». Глава держави підписав відповідний Указ 12 грудня 2018 року.

Андрій Конопльов, позивний “Сєдой”, народився 29 квітня 1977 року в смт Новооржицьке на Полтавщині.

Старший сержант Конопльов брав участь в антитерористичній операції у Донецькій області з 10 листопада 2014 року по 23 січня 2015 року у складі 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону (128 огшбр ЗСУ), який входив до складу сил та засобів сектору «С».

Із 23 листопада 2014 року по 23 січня 2015 року виконував бойові завдання на взводному опорному пункті у районі села Нікішине в Шахтарському районі Донецької області. Неодноразово брав участь у супроводі караванів з доставки боєприпасів, озброєння, військово-технічного майна та продовольства на ВОП.

23 січня 2015 року в черговий раз незаконні збройні формування здійснили наступ на взводний опорний пункт, застосовуючи при цьому стрілецьку зброю, танки та артилерійські обстріли. Старший сержант Конопльов ніс службу на визначеній йому позиції, першим побачив ворожі танки противника, які вели вогонь по позиції. Підняв особовий склад відділення, сповістив командира взводного опорного пункту. В умовах, пов’язаних із ризиком для життя, Сєдой не вагаючись, діяв впевнено, самовіддано: з РПГ-7В здійснив декілька влучних пострілів та знищив один із ворожих танків противника, потім зумів підбити другий танк незаконних збройних формувань. Але цей танк здійснив постріл, і в результаті прямого влучання танкового снаряда Андрій загинув.

“Завдяки діям Андрія Конопльова, який заради збереження життя бойових побратимів пожертвував своїм, наступ противника було відбито, позиції утримано, а противнику нанесено значних втрат, в тому числі у живій силі”, – зазначено в повідомленні прес-служби адміністрації президента про нагородження.

Система Orphus