Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Працівники ГУ ДСНС в Полтавській області інспектують місцеві супермаркети щодо неконтрольованого продажу піротехніки

Відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік ДСНС України, п.2,3  Плану здійснення діяльності з ринкового нагляду на 4-й квартал 2018 року проведено дослідження стану споживчого ринку районів, міст Полтавської області, з метою встановлення місць розповсюдження продукції, та встановлення осіб, які розповсюджують дану продукцію.

Як повідомляють у ГУ ДСНС в Полтавській області, з приближенням Новорічних та Різдвяних свят активізувався неконтрольований продаж піротехнічної продукції в мережі магазинів та на ринках Полтавської області, яка в основному не містить стилізоване зображення трилисника – знака відповідності технічним регламентам (або містить неналежно застосований знак – не додержані правила нанесення), у т.ч. ідентифікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності, інструкції з користування продукцією на державній мові, етикетки, маркування, інших встановлених позначок, декларації про відповідність.

Читайте також: Полтавські рятувальники розповіли, як обрати безпечну піротехніку на Новорічні свята

В зв’язку з цим, фахівці Головного управління з 10 грудня поточного року розпочаи проведення планових виїзних перевірок характеристик піротехнічної продукції мережевих магазинів, а саме: ТОВ «АТБ-МАРКЕТ», ТОВ «СІЛЬПО-ФУД», магазин «Єва» ТОВ «РУШ», ТОВ «Стиль Д» магазин «ПроСтор», ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «МЕТРО КЕШ ЕНД КЕРІ Україна», ТОВ «ФУДКОМ» ВЕЛМАРТ, АВРОРА, які триватимуть по 29 грудня поточного року включно.

Одночасно буде проводитись дослідження стану споживчого ринку районів, міст Полтавської області представниками підпорядкованих підрозділів ДСНС області, з метою встановлення місць розповсюдження продукції, що зазначена в Секторальному плані та встановлення осіб, які розповсюджують дану продукцію з метою уточнення наявного Переліку суб’єктів господарювання на території Полтавської області, які здійснюють розповсюдження піротехнічних виробів та планування проведення планових виїзних перевірок характеристик піротехнічної продукції у розповсюджувачів у першому кварталі 2019 року.

Якщо ви  вирішили прикрасити свято чи просто потішити себе й друзів ефектним видовищем, не нехтуйте необхідними правилами безпеки та зверніть увагу на наступні основні вимоги:

– на піротехнічний виріб обов’язково наноситься Національний знак відповідності.
У разі неможливості нанесення національного знака відповідності на піротехнічний виріб такий знак наноситься на його пакування. Знак відповідності технічним регламентам (далі – знак відповідності) має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника. Довжина розриву кола становить 0,22 його загальної довжини (або 80 градусів). Зображення знака відповідності може бути плоским або рельєфним і виконується двома контрастними кольорами. Висота знака відповідності не може бути менш як 5 міліметрів, якщо інше не передбачено відповідним технічним регламентом. У разі зменшення або збільшення розміру знака відповідності повинні бути дотримані пропорції його форми. Знак відповідності технічним регламентам наноситься на продукцію або на її табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі коли це є неможливим або невиправданим через характер продукції, знак відповідності наноситься на пакування та на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом.

Поряд з Національним знаком відповідності наноситься ідентифікаційний номер призначеного органу, що провів процедуру оцінки відповідності піротехнічного виробу.

Виробник піротехнічного виробу наносить на такі вироби, крім тих, що призначені для транспортних засобів, розбірливе та незмивне маркування українською мовою, а на піротехнічні вироби, що експортуються – також мовою країни-імпортера. Маркування піротехнічних виробів, крім тих, що призначені для транспортних засобів, містить такі відомості:

     найменування та адреса виробника піротехнічного виробу або у разі, коли виробник не зареєстрований на території України – також найменування та адреса уповноваженого ним представника – резидента України;

     найменування та тип піротехнічного виробу;

     вікові обмеження;

     клас піротехнічного виробу;

     інструкція щодо використання та зберігання піротехнічного виробу;
     місяць та рік виготовлення піротехнічного виробу;

     строк зберігання піротехнічного виробу;

     радіус небезпечної зони дії піротехнічного виробу;

     вага піротехнічної суміші та/або вибухової речовини.

Тому кращою гарантією безпеки є придбання піротехніки у спеціалізованих магазинах.

Якщо ви придбали піротехнічні вироби, будьте обережними при їх використанні! Пам’ятайте, що тільки дотримуючись правил поведінки при користуванні піротехнічними виробами ви зможете подарувати безпечні Новорічні і Різдвяні свята собі та своїй родині!

Перейти до вмісту