Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський священик розповів про враження від Об’єднавчого собору

Серед учасників Об’єднавчого собору 15 грудня в Києві був і настоятель Свято-Миколаївського храму м. Полтави Олександр Дедюхін. Оскільки з міркувань безпеки телефони та інші технічні засоби брати на засідання не дозволяли, своїми враженнями протоієрей Олександр поділився після його завершення у Facebook.

Зокрема, під час роботи Собору виникали напружені моменти.

“За час війни ми не те, щоби звикли бачити сльози на очах чоловіків, але знаємо що це можливо. Емоцій було багато. Але найбільше я запам’ятаю одне. Сльози відчаю єпископів, коли всім вже здавалося, що кінець, що ми в черговий раз провалили історичну місію та не змогли об’єднатися. Старшина має амбіції і не хоче ними поступатися. Мова зараз зовсім не про Патріарха Філарета, та й не про митрополита Епіфанія. Перший зняв свою кандидатуру ще до початку Собору, другий був готовий зняти свою заради єдності. Я запам’ятаю сльози і молитву. Після цієї молитви, під впливом Святого Духа, все зрушилося”.

Після молитов у Малій Софії та рішення Помісного Собору УПЦ КП про ліквідацію Київського Патріархату усі поїхали до Великої Софії – головного собору.

“Митрополит Еммануїл читає вітання Патріарха Варфоломія, а потім слово бере Президент України Петро Порошенко. Він підкреслює, що ми зібралися щоби розбити ланцюги, що цей Собор – наслідок праці багатьох поколінь українців. Петро Олексійович всім нагадує що Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать”.

Потім було голосування за Статут Церкви.

“Він потім може доповнюватися, змінюватися, бо ми вже є незалежна та автокефальна Церква, рівна іншим Церквам”.

“Голосування (за предстоятеля) проходило довго не через якісь суперечки під час його проведення, а через технічні моменти – друк бюлетенів. Після першого туру голосування в остаточному бюлетені залишилося три кандидатури: митрополит Епіфаній, митрополит Симеон і архиепископ Володимир. Хто був обраний, ми знаємо”.

“Цю подію дуже важко осягнути і зрозуміти до кінця. Це насправді Історія з великої літери. І вона стала можливою не лише тому, що титанічна праця була зроблена Президентом, його командою, Патріархом і духовенством. Ця Історія стала можливою тому, що в нас неймовірний народ, який здатний перемагати та переписувати Історію так, як нам треба, а не так, як того бажають інші. Цього разу Духу Святому і нам зволилося зробити Незалежну Церкву. Працюємо далі”, – підсумував священик.

Система Orphus