Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські греко-католики та студенти УАЛу влаштували свято для дітей центру реабілітації та дитячого притулку

19 грудня у Полтавському обласному центрі реабілітації для дітей з органічним ураженням нервової системи та у Полтавському дитячому притулку «Любисток» пройшли святкові заходи до Дня Святого Миколая.

Організатори — парафіяни Свято-Троїцького храму УГКЦ у Полтаві та студенти Української Академії Лідерства.

Цей медичний заклад ― єдиний у Полтавській області, який займається процесом лікування, реабілітації та фізичної підтримки дітей, які мають проблеми з центральною нервовою системою, ДЦП та іншими нервовими захворюваннями, повідомляє прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві.

Медичний капелан УГКЦ отець Максим Кролевський розповідає, що День Святого Миколая стало частиною дійсності полтавської громади. Тому одне зі завдань церковних служителів — наповнити його християнським змістом:

У цих медичній установі та дитячому притулку хочемо допомогти якнайкраще усвідомити значення християнських цінностей. Завдяки студентам УАЛ, які з ентузіазмом долучилися до програми, це вдалося.

Організатори підготували концертну програму для дітей, батьків та медичного персоналу Центру реабілітації. Цього року святкове дійство відбулося і в дитячому притулку «Любисток».

Студенти УАЛ-Полтава, які підготували виставу та інтерактивні ігри переконані, що потрібно частіше проводити подібні заходи, бо такі ініціативи роблять дітей щасливішими. Вони говорять, що захоплені щирістю та відкритістю дітей, які брали участь в іграх та конкурсах.

Студенка УАЛу Катерина Босяченко розповідає, що раніше мала досвід такої роботи з дітьми у школах, але тільки вчора отримала приємні враження від волонтерства:

Дарувати дітям посмішки — напевно, моя улюблена справа. Це було найкраще волонтерство для мене.

Як і минулі роки, подарунки для дітей підготували парафіяни Свято-Троїцького храму. Це стало можливим завдяки греко-католиків з полтавської спільноти «Українська молодь — Христові», які кілька тижнів тому організували екоярмарок кулінарної випічки та екомила «Дзиґа», чоловічому Ордену «Лицарі Колумба» у Полтаві та Володимиру Василіву.

Також парафіяни передадуть подарунки та 3000 грн. для дітей Дому Милосердя у Деменках, яким опікуються сестри монахині Святого Вінкентія.

Парафіянка та волонтер Благодійного Фонду «Всесвіт» Ірина Верига розповідає, що надихається подібними акціями, бо вони роблять нас і наш світ кращим:

Ми розпочали традиційну підготовку до проведення свята на початку місяця. Кожна дитина особлива, тому всі мають відчувати корисність, турботу та дотик любові.

 

 

Система Orphus