Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтава приймала Всеукраїнську естафету єднання

1 грудня 1918 року у місті Фастові Київської області були підписані попередні угоди, що передували Акту Злуки УНР із Західноукраїнською народною республікою (ЗУНР). Тож символічно, що сто років потому саме у Фастові стартувала Всеукраїнська естафета єднання, – проект, приурочений до 100-річчя Соборності України, яке відзначатимемо 22 січня наступного року.

Акція покликана символічно об’єднати всю Україну: від одного регіону до іншого передаватиметься книга «Соборна Україна очима дітей», кожна сторінка якої – презентація окремої області, де діти малюють своє бачення соборності.

До Полтави книга вагою 7 кг прибула з Чернігова. Акцію урочисто прийняла Мала академія мистецтв ім. Раїси Кириченко. Вихованці академії влаштували невеликий концерт, вписати ж полтавську сторінку у символічну книгу випало учням образотворчого відділення. За словами викладача образотворчого мистецтва Тетяни Прилипко, ідея малюнку визначилася одразу.

«Вирішили намалювати великого птаха. Це символічно – два крила, лівий і правий берег Дніпра, до того ж, птах – символ свободи».

На малюнку будуть представлені всі райони області у їхньому різноманітті.

«Будуть як опішнянські куманці, так і газонафтові вишки, Кременчук з кораблем тощо».

Існують і вимоги до виконання роботи – малюнок виконується переважно олівцями та фломастерами, є обмеження на використання певних видів фарб. Завершиться естафета урочистостями 22 січня 2019 в Києві на Софійській площі за участі представників усіх областей і Криму.

поширити новину: