Ви тут:
Суспільство Україна 

Патріарх Варфоломій закликав предстоятеля УПЦ МП взяти участь в об’єднавчому Соборі

Вселенський Патріарх Варфоломій закликав закликав очільника УПЦ (МП) Онуфрія взяти участь у майбутньому об’єднавчому Соборі 15 грудня і виборчих процесах для визначення її Предстоятеля.

Про це йдеться у листі-зверненні Патріарха Варфоломія до Предстоятеля УПЦ (МП). Текст цього документу оприлюдив у себе на Фейсбук митрополит Олександр (Драбинко).

Митрополит Онуфрій може також кандидатувати на пост Глави нової Церкви. У Константиноаполі також нагадали митрополиту Онуфрію, що після вибору Предстоятеля нової Церкви він вже не зможе носити титул «Митрополит Київський».

“…Підтримуючи благородних українських людей і їх благочестивий народ, дотримуючись рішень Матері Церкви; і ми просимо Вас негайно і у дусі згоди та єдності прийняти участь разом з Вашою єрархією у майбутньому установчому Соборі об’єднаної Української Православної Церкви і виборчих процесах для визначення її Предстоятеля”.

Митрополит Онуфрій може також кандидатувати на пост Глави нової Церкви.

“Вашому Високопреосвященству звичайно дозволяється бути кандидатом на цю позицію. Ми також просимо Вас і Вашу єрархію бути у спілкуванні з колишнім митрополитом Київським Філаретом та колишнім архиєпископом Львівським Макарієм та іншими з ними, оскільки вони були у повній мірі відновлені нами у архієрействі”, – йдеться у листі. 

У Константиноаполі також нагадали митрополиту Онуфрію, що після вибору Предстоятеля нової Церкви він вже не зможе носити титул «Митрополит Київський».