Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Обласні станції переливання крові та реорганізація комунальних установ: відбулось засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення

17 грудня комісія Полтавської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення розглянула проект рішення про передачу в оренду цілісних майнових комплексів комунальних підприємств обласних станцій переливання крові.

Обговорюючи це питання у членів комісії виникло чимало суперечливих питань. Представники Полтавської, Лубенської та Кременчуцької обласних станцій переливання крові та компанії, яка планує взяти в оренду ці майнові комплекси роз’яснювали ситуацію зі свого боку. А директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак окреслив загальну картину необхідності передачі в оренду станцій.

“Безпека — це першочерговий аспект якості надання медичної допомоги. Вивчаючи — це питання ми їздили у Суми, де вже ця компанія орендувала станцію, щоб подивитись як вони працюють. Це європейські стандарти не тільки для працюючих робітників, а й для безпеки та якості крові. Станції потребують і капітальних ремонтів й технічного забезпечення, а таких значних коштів на їх оновлення ніхто не виділяє. Здача в оренду — це одна з можливостей забезпечити пацієнтів якісною кров’ю. Медреформа продовжується. Всі медзаклади повинні бути конкурентно спроможними”, – зазначив Віктор Лисак.

Представник компанії зазначила, що взявши в оренду станції вони не будуть нікого звільняти.

“Необхідно допрацювати це питання та отримати більше інформації як позитивної, так і негативної”, – сказала голова постійної комісії Полтавської обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко.

Комісія одноголосно вирішила більш детально вивчити це питання та не виносити його на розгляд 23 сесії Полтавської обласної ради.

Натомість депутати підтримали проекти рішень про реорганізацію комунальної установи «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Полтавської обласної ради шляхом перетворення в комунальне підприємство «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Полтавської обласної ради», про реорганізацію комунальної організації (установи, закладу) Полтавський обласний клінічний кардіологічний диспансер шляхом перетворення в комунальне підприємство «Полтавський клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради», про реорганізацію комунальної організації (установи, закладу) Полтавська обласна психіатрична лікарня №2 «Снітино» шляхом перетворення в комунальне підприємство «Полтавська обласна психіатрична лікарня № 2 «Снітино» Полтавської обласної ради» та про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Міністра соціальної політики України про внесення змін у діюче законодавство щодо виплат пенсій внутрішньо переміщеним особам.

Система Orphus