Ви тут:
Суспільство Україна 

Найочікуваніші кінопрем’єри наступного року

Радіо Свобода публікує свою версію найочікуваніших українських фільмів 2019 року.

«Стус»

Цей фільм ще не вийшов у прокат, але вже спровокував один із найгучніших скандалів в історії українського кіно. Стрічка режисера Романа Бровка розповідатиме про останні дні життя однієї з центральних постатей української культури ‒ письменника та дисидента Василя Стуса, який за загадкових обставин помер у табірній в’язниці на Уралі.

Скандал вибухнув через те, що із фільму начебто прибрали сцени із Віктором Медведчуком, який був адвокатом Василя Стуса. Кума Володимира Путіна часто звинувачують у порушенні адвокатської етики у процесах над Стусом та іншими дисидентами. Сам Медведчук своєї провини не визнає.

Прем’єра ‒ 28 лютого 2019 року.

«Захар Беркут»

Три тисячі костюмів ручної роботи, сотні одиниць зброї, 250 артистів масових сцен, українські й іноземні актори, збудовані селища та грандіозні декорації гірської ущелини, вражаючі постановки сутичок – все це обіцяють показати у своєму фільмі творці фільму «Захар Беркут». Історичний екшн режисера Ахтема Сеітаблаєва відзняли за однойменною повістю Івана Франка. Це історія про подвиг невеликої карпатської громади, що вступила в нерівний двобій з татаро-монгольськими завойовниками. 

Прем’єра ‒ 10 жовтня 2019 року.

«Номери»

Олег Сенцов повертається в кіно! За сценарієм його п’єси «Номери» невдовзі знімуть однойменний фільм-антиутопію. Хоча режисера Сенцова на знімальному майданчику не буде, адже його продовжують незаконно утримувати у російській в’язниці, фільм все одно створюватимуть за його розробками і наглядом. У листах з-за ґрат він вже описав основні деталі картини. Допомагатиме на місці співрежисер фільму Ахтем Сеітаблаєв. «Номери» ‒ історія про те, як люди стали номерами і почали підкорятися Першому номеру.

Прем’єра ‒ весна 2019 року.

«Гарет Джонс»

Фільм відомої польської режисерки Агнешки Холланд розповідатиме про молодого валлійського журналіста Гарета Джонса, який одним із перших розповів світові правду про Голодомор.

У 1933 році, таємно обійшовши села на околиці Харкова, він побачив страшну картину голоду. Однак попри потужну радянську пропаганду статті Джонса назвали брехливими. А його головний опонент – британський журналіст Волтер Дюранті, який писав, що голоду в Україні немає, – отримав за свої репортажі Пулітцерівську премію ‒ найпрестижнішу в журналістиці.

«Цей фільм про смертельну небезпеку брехні», ‒ зазначає режисерка. Дата прем’єри в Україні поки невідома.

«КРУТИ 1918»

Ще один фільм про українську молодь, подвиг якої став національним міфом.

Історичний екшн, відзнятий за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року між силами УНР (серед яких були київські студенти й гімназисти) та більшовиками.

Бій під Крутами обріс багатьма міфами, з яких чимало популярні й донині. Чи будуть творці фільму їх підтримувати чи все ж дотримаються історичної правди ‒ невдовзі побачимо. Та режисер фільму Олексій Шапарєв стверджує, що його фільм насамперед про любов. В цілому у картині задіяли близько 1000 акторів та 2000 одиниць зброї.

Прем’єра ‒ 7 лютого 2019 року.

«Черкаси»

Фільм заснований на реальних подіях. Воєнна драма розповідає про мужню оборону українськими моряками свого судна ‒ тральщика «Черкаси». Екіпаж «Черкас» під час анексії Криму три тижні чинив опір російським військовим і був єдиним з 13 українських кораблів, хто не спустив українського прапору. В кінці березня корабель штурмом взяли два російські вертольоти Мі-35 та три швидкісні катери.

Прем’єра – найімовірніше у березні 2019 року.

«Гуцулка Ксеня»

1939 рік. У карпатське селище Ворохта прибувають емігранти з Америки, які колись тут жили, щоб знайти наречену для молодого Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою. До введення радянських військ на територію Західної України залишається два тижні.

За словами режисера стрічки Олени Дем’яненко, це не етнографічний фільм, а модернова мелодрама в стилі українського танго, який орієнтований на широку аудиторію.

У зйомках мюзиклу взяли участь фрік-кабаре «Dakh Daughters»

Прем’єра ‒ 7 березня 2019 року.

«Довбуш»

Це один з найдорожчих фільмів в історії українського кіно. Загальна вартість ‒ близько 87 мільйонів гривень, з яких 65 мільйонів виділила держава. Автором ідеї, співавтором сценарію та режисером багатообіцяючої стрічки став Олесь Санін. 

«Довбуш» ‒ це фільм про Олексу Довбуша ‒‒ ватажка опришків ‒‒ народних повстанців в Карпатах та Галичині.

Про Довбуша писали і знімали безліч разів. Та Санін обіцяє зробити сучасний фільм, який буде комерційно успішним й цікавим практично всім.

Прем’єра ‒ осінь 2019 року.

Система Orphus