Ви тут:
Суспільство Україна 

Нацрада підбила підсумки дворічного періоду дії мовних квот на радіо

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення підбила підсумки виконання радіостанціями норм закону щодо  обов’язкової частки україномовних пісень та частки ведення передач українською мовою за два роки їх дії. Члени Національної ради Валентин Коваль і Сергій Костинський представили результати моніторингу ефірів 15 загальнонаціональних та 175 регіональних і місцевих FM-радіостанцій і озвучили динаміку зростання української мови в радіоефірі.

Валентин Коваль наголосив, що запроваджені законом квоти спричинилися до того, що радіостанції стали більше шукати виконавців українською, і підтримка зробила можливим зростання, а декого із виконавців навіть повернула до української мови.

У період із листопада 2017 до жовтня 2018-го року відповідно до вимог закону частка пісень українською мовою мала становити не менше ніж 30%, а обсяг ведення передач українською мовою – не менше ніж 55%.

Середня частка пісень українською мовою на загальнонаціональних радіостанціях у другий рік дії мовних квот становила 51%, що порівняно з першим роком (листопад 2016 – жовтень 2017 року) більше на 4 відсоткових пункти. У 5-ти радіостанцій вона перевищила середнє значення.

Квота на ведення передач українською мовою, за словами Валентина Коваля, перевиконувалася від початку її введення.

«Тобто мовлення українською мовою не стало чимось важким для співробітників радіостанцій і головне – для менеджменту радіостанцій, що дуже приємно», – зауважив він.

Система Orphus