Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині створили 45 підрозділів місцевої пожежної охорони

Одним з етапів реформування системи реагування на надзвичайні ситуації є формування та розвиток місцевої пожежної охорони, що реалізується органами місцевого самоврядування за методичною допомогою органів та підрозділів ДСНС України.

На початок 2017 року на території Полтавської області налічувалося 19 підрозділів місцевої пожежної охорони, що були створені за різними організаційно-правовими формами ще на початку 2000 років і відповідно до діючого на той час законодавства. Тільки 12 підрозділів МПО із зазначеної кількості на той час самостійно виконували завдання за призначенням. Значний відсоток цих МПО не забезпечував реагування на виклики у визначений нормативний час, у зв’язку з нераціональним визначенням місць їх дислокації, – розповідають у ДСНС.

З початком процесів реформування, відповідно до затвердженої Урядом Стратегії, робочою групою Головного управління ДСНС України у Полтавській області проаналізовано стан справ по забезпеченню реагування на надзвичайні ситуації та пожежі в сільський місцевості на території Полтавської області.

Проведено кропітку роботу щодо планування розташування пожежно-рятувальних підрозділів місцевої пожежної охорони, задля своєчасності надання допомоги населенню і дотримання нормативного часу надання допомоги у найвіддаленіших точках зони відповідальності таких підрозділів, визначено їх мінімально необхідну кількість для території області – 119.

На сьогодні на території Полтавської області органами місцевого самоврядування за методичної та практичної допомоги Головного управління ДСНС в області утворено 45 підрозіділів МПО.

На превеликий жаль, не створено жодного підрозділу в Пирятинському, Гребінківському, Диканському, Козельщинському, Хорольському, Машівському районах, де до цього часу а ні керівники органів місцевого самоврядування, а ні районних державних адміністрацій не зрозуміли міру власної відповідальності за забезпечення цивільного захисту населення і територій.

З 45-ти утворених пожежно-рятувальних підрозділів місцевої пожежної охорони 30 включені до розрахунку сил при реагуванні на надзвичайні ситуації та пожежі, мають власну зону відповідальності та виконують завдання за призначенням.

У грудні 2018 року заплановане відкриття ще 2-х підрозіділів МПО.

Одним із завдань Стратегії реформування є стимулювання участі громадян у місцевій і добровільній пожежній охороні, що забезпечує комплексний підхід до питання забезпечення безпеки та цілком відповідає практичному досвіду розвинутих країн Європи.

Сьогодні на території області за методичної та практичної допомоги Головного управління ДСНС в області та Асоціації місцевої і добровільної пожежної охорони утворено 6 підрозділів добровільної пожежної охорони, які є надійними помічниками комунальних пожежних. Такий комплексний підхід до забезпечення пожежної безпеки територій громад дозволяє значно зменшити навантаження на місцеві бюджети, а зекономлені кошти залучити на розвиток матеріально-технічної бази підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони.

Такий планомірний та комплексний підхід до реалізації завдань у реформуванні системи реагування на надзвичайні ситуації, визначений Стратегією, дав дієвий результат.

В поточному році близько 10 % пожеж від загальної кількості, що виникла в Полтавській області ліквідовано підрозділами МПО. Великий це відсоток участі МПО у гасінні пожеж, чи маленький, важко оцінити зважаючи тільки на сухі статистичні дані.

Підрозділи МПО розміщуються на відстанях, що дозволяє своєчасно надавати допомогу, тому можна з впевненістю заявляти, що пожежі, які ліквідовані підрозділами місцевої пожежної охорони – ліквідовані вчасно та з мінімальними економічними втратами, – зазначають у ДСНС.