Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині понад 11 тисяч учасників АТО отримали дозволи на виділення земельних ділянок

Сьогодні, 6 грудня, відбулась робоча зустріч представників ветеранських організацій учасників АТО з керівництвом Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області. Сторони обговорили питання стосовно надання земельних ділянок учасникам АТО.

На засіданні були присутні: начальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило, начальник відділ землеустрою та охорони земель ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Володимир Даншин, керівник Центру допомоги учасника АТО при Полтавській ОДА Валерій Довженко, голова обласної організації Всеукраїнської ГО “Ветерани за Україну” Віктор Сердюк та головний спеціаліст Північного міжрегіонального сектору Державної служби України в справах ветеранів війни та учасників АТО Олександр Алієв.

Станом на сьогодні в Полтавській області зареєстровано близько 12 тис. учасників АТО. З них дозволи на отримання земель вже мають 11 тис. 516 чоловік. 7 тис. 65 ветеранів АТО привласнили земельні ділянки.

“Держава повинна дякувати своїм захисникам і один зі способів це зробити — забезпечити учасників бойових дій земельними ділянками. Працівники ГУ Держгеокадастру, як розпорядника земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, зобов’язані виконати свій обов’язок і зробити все для того, щоб кожен учасник АТО міг отримати у власність земельну ділянку. Полтавщина в цьому напрямку є однією з лідерів. Наша область — це аграрний регіон, тому і якість землі в нас на рівень вище в порівнянні з іншими областями. Також ми маємо значний земельний резерв”, — сказав Вадим Чувпило.

Як зазначив Валерій Довженко, претензій до роботи ГУ Держгеокадастру в Полтавській області щодо надання земельних ділянок учасникам АТО не має.

“Сьогодні ми зустрілись із начальником ГУ Держгеокадастру в Полтавській області для того, щоб висловити йому свою повагу в День Збройних сил України. Полтавщина — єдина в Україні область, що закрила питання по забезпеченню бійців ділянками сільськогосподарських земель. Ми телефонуємо людям, які зверталися до Центру допомоги учасників АТО при Полтавській ОДА, щодо видачі земельних ділянок. Консультуємо і сприяємо їм у цьому питанні. Державна служба в справах ветеранів війни та АТО також дуже допомагає. Ми можемо подякувати працівникам ГУ Держгеокадастру за спільну плідну працю та розуміння”.

Поміж тим, інколи виникають непорозуміння щодо надання земельних ділянок ветеранам АТО в сільській місцевості. Деякі місцеві посадовці не до кінця розуміють важливість цього питання. Тому в районах області будуть працювати спеціальні комісії, які інформуватимуть учасників АТО щодо процедури отримання землі та вирішення бюрократичних перепон.