Ви тут:
Кримінал Суспільство 

На Харківщині судитимуть чоловіка, який розстріляв подружжя

Прокуратура області направила до Київського районного суду Харкова обвинувальний акт стосовно 42-річного харків’янина підозрюваного у подвійному вбивстві та замаху на вбивство малолітньої дитини (п. 1 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 15, п. 2 ч. 2 ст. 115 КК України). Йдеться про подію, що сталася у червні поточного року, інформує прес-служба прокуратури Харківської області.

За інформацією начальника відділу прокуратури області Ігоря Чуба, у спальному районі Харкова, прямо у квартирі розстріляли 40-річних чоловіка й дружину. Їх 12-річна донька, яка стала свідком кривавої розправи, отримала наскрізне вогнепальне поранення стегна.

Тіла загиблих виявили сусіди. Вони викликали правоохоронців, а поранена дівчинка назвала ім’я вбивці батьків.

Підозрюваного затримали по “гарячих слідах”. У його машині виявили вогнепальну зброю та 200 тис. дол. США. Ним виявився давній друг сім’ї, який часто бував тут у гостях.

Пояснюючи мотиви злочину, затриманий поводився неадекватно та повідомив, що вбити йому наказав голос, який у нього вселився. У ході досудового розслідування було призначено кілька судово-психіатричних експертиз. Одна з них – проведена у м. Дніпрі – визнала, що чоловік може мати психічні розлади. Однак ці результати викликали сумніви, і прокуратура звернулася до суду з клопотанням щодо призначення ще однієї комісійної експертизи в Київському міському центрі судово-психіатричної експертизи.

“Слідчі встановили, що підозрюваний ретельно спланував злочин, і після його вчинення він чітко виконував всі дії для того, щоб уникнути відповідальності. Крім того, чоловік не перебував на обліку у будь-яких психіатричних закладах, мав водійське посвідчення та дозволи на зберігання і носіння зброї. Київські експерти дійшли висновку, що під час скоєння злочину та нині підозрюваний усвідомлює свої дії та керує ними й не потребує застосування до нього примусових заходів медичного характеру. До того ж медики виявили у чоловіка ознаки так званої установчої поведінки, що може свідчити про симуляцію психічної хвороби”, – зазначив Ігор Чуб.

Наразі на вимогу прокуратури підозрюваний перебуває під вартою.

Система Orphus