Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Комісія Полтавської облради схвалила передачу окремих аеродромних об’єктів «Аеропорту-Полтава» у державну власність

Вчора на засіданні постійної комісії Полтавської обласної з питань бюджету та управління майном депутати схвалили передачу окремих аеродромних об’єктів Полтавського обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області у державну власність.

Як пояснив членам комісії таку необхідність т. в. о. начальника управління відділу транспорту та зв’язку управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Сергій Марчишинець, окремі об’єкти аеропорту потребують значних капітальних вкладень. Таких ресурсів наразі обласний бюджет немає.

“На сьогодні затверджена державна Програма, яка передбачає кошти на розвиток аеропортів. Ми будемо старатися потрапити під це фінансування”, – зауважив Сергій Марчишинець.

Підтримав таку пропозицію і перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Андрій Пісоцький.

“Для того, щоб привести аеропорт до ідеального стану, потрібно вкласти понад 300 млн грн. Я особисто не бачу можливості виділення 300-400 млн грн з обласного бюджету на ремонт цього об’єкта. Сьогодні можливий варіант передачі його на баланс держави, яка потім зможе вкласти в нього кошти. Також можливий варіант, що після того, як держава проведе всі необхідні фінансування та роботи, повернути об’єкт у комунальну власність. Тому пропоную підтримати це рішення”, – сказав він.

Щодо планового виділення коштів з обласного бюджету Полтавщини на підтримку «Аеропорту-Полтава», то на наступний рік потрібно 6 млн грн на заробітну плату. Також у 2019 році планують продовжити будівництво огорожі та придбати пожежний автомобіль (такі вимоги служби авіаційної безпеки). Розрахунки й комерційна пропозиція уже є. Початкова сума – 8 млн 670 тис. грн.

Система Orphus