Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Команда з Полтавщини стала кращою у конкурсі профмайстерності WorldSkills Ukraine

В Україні визначили переможців конкурсу профмайстерності WorldSkills Ukraine. Серед більш як 170 учасників найкращими визнали команди з Хмельниччини, Полтавщини, Донеччини, Києва та Волині. Змагання тривали у Києві впродовж 3 днів і були організовані МОН спільно з роботодавцями.

Цьогоріч змагання відбувалися за такими професійними напрямами: зварювальні роботи; електромонтажні роботи; слюсарні роботи; підйом і транспортування вантажів; кулінарне мистецтво; перукарське мистецтво; технології моди.

Однією з новацій цьогорічного WorldSkills Ukraine стало те, що всі локації були розміщені на одній платформі. На кожній з них для учасників створили належні умови для виконання завдань. Наприклад, для конкурсантів-зварників обладнали 10 зварювальних постів, де вони демонстрували вміння ручної дугової зварки покритим електродом, дугової зварки металевим електродом, зварювання пластин у горизонтальному і вертикальному положеннях тощо.

Для учасників компетенції “Технології моди” робочі місця облаштували швейними машинками та необхідними витратними матеріалами. Майстрам запропонували завдання із трьох модулів. У першому вони мали створити ескіз повсякденної сукні, вказавши креслення швів обробки, далі – покроїти виріб. На останньому етапі конкурсанти виготовляли та оздоблювали сукні.

У компетенції “Зварювальні роботи” перше місце посів Віталій Касаїнов, (Вище професійне училище № 7 м. Кременчук). “Електромонтажні роботи” – на третьому місці Вячеслав Погудін, вихованець того ж закладу освіти.

WorldSkills Ukraine – це Всеукраїнський конкурс професійної майстерності, переможці якого можуть взяти участь у WorldSkills International та EuroSkills – змаганнях з професійної майстерності, що проводиться у Європі та світі. Метою українського конкурсу є популяризація робітничих професій, професійна орієнтація молоді, налагодження державно-приватного партнерства.

Система Orphus