Ви тут:
здоров’я Полтавщина Суспільство 

Кір: симптоми та особливості перебігу

Захворюваність на кір продовжує зростати. Кір надзвичайно контагіозна (заразна) інфекція, що передається краплинно-повітрянним шляхом.

Цьогорічна особливість перебігу захворювання в його атиповості і часто відсутності класичної картини. Тому, якщо у вас відмічається підвищення температури, висип на шкірі чи в ротовій порожнині в першу чергу треба виключити кір, – повідомляють фахівці Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Полтави.

При таких симптомах зверніться за телефоном до свого сімейного лікаря, для уточнення подальшої тактики дій.

Якщо ви контактували з особою, яка захворіла на кір та не впевнені у вашій вакцинацій, то протягом перших трьох діб необхідно зробити щеплення (вирішується в кожному випадку індивідуально із сімейним лікарем) або протягом 6 діб зробити ін’єкцію імуноглобуліна, який вам призначить ваш сімейний лікар, – розповідає головний позаштатний педіатр департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Світлана Писаренко.

Ризик захворіти збільшується і через спільне перебування дітей у школах та дитячих садках.

Батьків закликають обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, і якомога скоріше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику.

Щеплення – єдиний надійний спосіб захисту від кору, – наголошують лікарі.

Система Orphus