Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Кінцевого терміну укладання декларацій не існує, – Олег Петренко

Під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” голова НСЗУ Олег Петренко розповів про підписання декларацій з сімейними лікарями.

“Кінцевого терміну укладання декларацій не існує. З наступного року підписати декларацію не те що неможливо, а необхідно. З кожним днем збільшується конкуренція за хороших лікарів”, – зазначив Олег Петренко.

Ті хто будуть зволікати з укладанням декларації, можуть не потрапити до того лікаря, до якого хочуть.

“Людям без декларації все одно надаватимуть меддопомогу. Звернувшись до лікаря, людині все одно необхідно буде зробити вибір. На Полтавщині всі заклади охорони здоров’я уклали договори з НСЗУ. В області дуже багато хороших лікарів, тому вам не знадобиться багато асу для вибору лікаря”, – зазначив Олег Петренко.

Читайте також: З 1 квітня на Полтавщині розпочнеться реформування стаціонарів

Вже 67% полтавців підписали декларації з сімейними лікарями.

 

 

“На території області є чимало приватних медзакладів, які укладають договори з НСЗУ. А деякі з них планують “заходити” у сільську місцевість. Меддопомога стане ближчою до пацієнтів” – сказав директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

“НСЗУ – це національний страховик. Не залежно від того чи медзаклад приватний, чи державний Нацслужба однаково, для пацієнта, оплачує пакет послуг”, – роз’яснив Олег Петренко.

В пакет безкоштовних послуг входить:

спостереження за станом здоров’я пацієнтів за допомогою різних досліджень, діагностування та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів; супровід пацієнтів із хронічними захворюваннями; невідкладна допомога; скерування пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги; профілактика: вакцинація, огляди та дослідження пацієнтів з груп ризику; консультації.

Читайте також: Приватні та державні медзаклади, в яких можна укласти декларацію з сімейним лікарем: перелік

Серед безкоштовних досліджень – загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; глюкоза крові; загальний холестерин; аналізи сечі; електрокардіограма (ЕКГ) у стані спокою; мікроскопія харкотиння; швидкі тести на вагітність, ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс та тропонін.

 

 

Система Orphus