Ви тут:
Кримінал Суспільство 

Кіберполіція виявила осіб, які розповсюджували через веб-ресурсів фальсифікований алкоголь

Працівники Подільського управління Департаменту кіберполіції спільно з прокурорами Вінницької області викрили зловмисників, які продавали неякісні горілчані товари через всесвітню мережу Інтернет. Про це повідомляє прес-служба Кіберполіції України.

Правоохоронці встановили всіх учасників злочинної групи, а також адреси розміщення обладнання, яке використовуються для виготовлення та пакування контрафактного алкоголю.

Злочинна група складалася з п’яти осіб та діяла протягом останнього року. Організатором групи виявився 47-річний мешканець Вінничини. Використовуючи підконтрольні веб-ресурси, зловмисники продавали алкоголь в упаковках без марок акцизного податку. При цьому незаконно використовували знаки для товарів та фірмові найменування всесвітньовідомих іноземних компаній.

Правоохоронці провели одночасно 19 санкціонованих обшуків за місцем проживання фігурантів та місцями розташувань складських приміщень та цехів. За їх результатами вилучено знаряддя для виготовлення та розливу горілчаної продукції та комп’ютерну техніку, з якої підозрювані здійснювали адміністрування Інтернет-ресурсів.

Крім того, правоохоронці вилучили мобільні телефони (які використовувались для діяльності call-центру), кредитні картки на які перераховувались гроші, більш як півмільйона гривень готівкою та чорнові записи. Також, під час обшуків було конфісковано близько 11 тисяч літрів фальсифікованих алкогольних напоїв на більш як 2,6 мільйона гривень.

“Кримінальне провадження розпочато за декількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1, 2 ст. 204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів), ч.3 ст. 190 (шахрайство) та ч. 3 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару). Слідчі дії тривають”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: