Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Інсульт загрожує кожному п’ятому українцю, – МОЗ

Інсульт загрожує кожному п’ятому українцю. І що довше нічого не робити для профілактики, то більшою стає загроза розвитку хвороби і важких ускладнень.

Щороку в Україні виникає 120-150 тисяч інсультів, але абсолютної більшості з них можна уникнути. Нездорове харчування, малорухомий спосіб життя, куріння, зловживання алкоголем, забруднення повітря, високий кров’яний тиск (гіпертонія), підвищений рівень холестерину у крові – все це підвищує ризик інсульту. А отже намагайтеся зменшити ці фактори ризику, – йдеться у повідомленні МОЗ.

Для оцінки ризику інсульту можна скористатися одним з онлайн інструментів:

– Stroke Riskometer можна безкоштовно завантажити на Apple Store (https://apple.co/2A4Xm58) або Google play (https://bit.ly/2PLPiuT).

– QStroke доступний безкоштовно англійською за посиланням https://qstroke.org

– ASCVD Risk Estimator Plus (для оцінки ризику інфаркту міокарду, інсульту, смерті від судинного захворювання) доступний за посиланням https://bit.ly/2E6Mre3

При підвищеному ризику інсульту чи інших судинних катастроф, зверніться до свого сімейного лікаря або терапевта. Він проконсультує щодо профілактики судинних захворювань, а за потреби скерує до кардіолога чи судинного невролога.

Також у разі підвищеного ризику інсульту чи інших тяжких судинних хвороб ваш лікар може виписати рецепт на “Доступні ліки”, а ви зможете отримати ліки в аптеці безоплатно або з незначною доплатою.

Перейти до вмісту