Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Флорбол, корфбол, петанк: Олександр Педан у Полтаві презентував вчителям та учням нові види спорту (ФОТО)

Відомий телеведучий і шоумен Олександр Педан приїхав до Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №38 з командою спортивного руху JuniorZ для презентації 7-ми нових видів спорту.

Бадмінтон, фрізбі, чирлідинг, регбі, флорбол, корфбол, петанк — деякі з цих видів спорту вже відомі полтавцям, деякі ні. За словами організаторів, вони є доступними, дешевими і не травматичними. Тому тренери спортивного руху розповідають вчителям та учням основні принципи гри, а потім дають можливість їм самостійно пограти.

«JuniorZ — зміна системи фізичної культури в школах. Ми запроваджуємо нові види спорту, які цікаві дітям. Для цього не потрібні довідки, діти не будуть прогулювати фізкультуру, а ходитимуть на уроки із задоволенням. Стрибати через козли і колоди вже ніхто не хоче. Тим більше це, навіть, небезпечно. Діти не хочуть, вчителі бояться… Ці 7 видів спорту затверджені МОН. Вони легкі, доступні, дешеві. Ми беремо тим, що їх можна викладати в кожній школі міста чи села. Диск фрізбі коштує 200 грн, їх потрібно закупити 3-5 штук і вже кілька класів можуть грати. Не треба переробляти зал, перекваліфіковувати вчителів», – розповідає Олександр Педан.

Студент Полтавського коледжу харчових технологій Анатолій Гуліка прийшов на тренінг, щоб послухати про нові види спорту. Приміром, з бадмінтоном знайомий давно. Говорить, що такі види спорту урізноманітнять уроки фізкультури.

«На уроках фізкультури не вистачає різноманіття. В основному приходимо, граємо, здаємо нормативи, нічого іншого не відбувається. Такі види спорту є цікавими, раніше в них мало хто грав. Я чув про бадмінтон, сам грав на аматорському рівні десь на природі з друзями».

Олександр Педан наголошує на тому, що за зразок брали європейську практику викладання у школах. А урок фізкультури має бути, перш за все, цікавий дітям.

«Ми вчимо вчителів не боятись слів «чирлідинг», а не «танцюльки», «фрізбі», а не «тарілочки». Майже всі види спорту є гендерними. Це те, чого раніше не було. Корфбол — голландський вид спорту, який придуманий для того, щоб дівчата і хлопці грали разом. Всі види спорту безконтактні. Так викладають в Європі. Там думали, як зробити так, щоб діти змалечку грали, розуміли правила, тренувались, але не травмувались. Урок фізкультури має бути цікавий дітям, тому що вони повинні отримувати задоволення під час занять спортом. Це їм буде в кайф, тоді вони йтимуть на фізкультуру».

Полтавська школа №38 стала майданчиком для презентації JuniorZ. Директор школи Тетяна Веркалець говорить, що з ряду цих видів спорту, наприклад, чирлідинг, фрізбі, чи бадмінтон не є новим.

«Бадмінтон всі ми знаємо, але як модуль фізичної культури це новація. А регбі презентували так, що цей вид спорту може бути безконтактний і менш травматичний, але водночас задіяно багато дітей з різними видами підготовки. Дітям це цікаво. Потрібно розуміти, як би ми не любили футбол, баскетбол і волейбол, але це одне й те саме, в що ми граємо 11 років поспіль у школі. Тому для урізноманітнення і залучення дітей з різною фізичною підготовкою якраз впровадження нових видів спорту є дуже корисним».

Під час візиту разом зі спортивним рухом JuniorZ телеведучий подарував школі комплекти спортивного інвентарю для занять новими видами спорту. Також Олександр Педан підписав Меморандум про співпрацю з представниками міської влади.

Ліна Решетник

поширити новину: