Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Екс-меру Полтави повідомили про підозру

У понеділок, 10 грудня, за законної позиції прокуратури Полтавської області повідомлено про підозру колишньому міському голові Полтавської міської ради у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 206 (протидія законній господарській діяльності юридичної особи – Полтавської міської ради) та за  ч. 3 ст. 27 ч.1 ст. 361 (організація несанкціонованого втручання в роботу інформаційної системи) КК України.

Як повідомляють у прокуратурі Полтавщини, досудовим розслідуванням встановлено, що рішенням сесії Полтавської міської ради від 14.09.2018 припинено повноваження Полтавського міського голови, про що  внесено зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Водночас, невстановлені особи спільно з колишнім міським головою у листопаді поточного року, з раніше викраденого ключа державного реєстратора Красноградської РДА Харківської області,  за начебто заявою неіснуючої особи, безпідставно втрутилися до Реєстру, визначивши Полтавським міським головою раніше звільненого керівника. На усунення цих незаконних дій з Реєстром реєстратором визначеного легітимного керівника Полтавської міської ради – Шамоту О.С.

У подальшому, екс-очільник Полтавської міської ради, усвідомлюючи, що реєстраційні дії здійснені на підставі відповідних рішень Полтавської міської ради є законними, доводячи свій злочинний умисел до кінця, звернувся до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України зі скаргою щодо скасування вказаних реєстраційних дій.

Згодом, на початку грудня поточного року невстановленими особами з використанням ключа державного реєстратора Київської області, без його згоди, внесено зміни до Реєстру, якими визначено Полтавським міським головою колишнього керівника вказаного органу. 

Вказані незаконні дії дестабілізують роботу ради у зимовий період.

Прокуратура Полтавської області, принципово реагуючи на незаконні дії колишнього очільника міста, повідомила останньому про підозру.

Довідково: відповідальність за вказані злочини передбачена у вигляді позбавлення волі до 10 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років.

Система Orphus