Ви тут:
Суспільство Україна 

“Дівчата зрізають коси”: у Києві презентують книгу про жінок на війні

11 грудня у Національному музеї літератури України (Київ) відбудеться презентація книги “Дівчата зрізають коси”, видану в рамках проекту Українського інституту національної пам’яті “Усна історія АТО”.

Книга “Дівчата зрізають коси” містить спогади 25 жінок-військових, які брали участь в АТО у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки тощо. Ці історії було записано з листопада 2017 до липня 2018 року воєнною кореспонденткою Євгенією Подобною.

“Цю книгу я писала 8 місяців – пошук Героїнь – жінок-воїнів АТО, інтерв’ю у всіх кінцях країни: в бліндажах, госпіталі, в закинутій хаті в прифронтовосу снлі, телефоном,потім – розшифровки, вичитки, уточнення. В цей же час Український інститут національної пам’яті робив усе можливе і неможливе, щоб це було не “в стіл”, а побачило світ у вигляді красивої книги”, – говорить авторка.

За назву для книги авторка взяла рядок відомої пісні “Дівчата” полтавської поетеси, волонтера і громадської діячки Олени Задорожної, яка зараз мешкає в Києві.

У спогадах йдеться про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій.