Ви тут:
PROвсе здоров’я Суспільство 

Детоксикація: чому “очищення” від “шлаків” – це міф

Останнім часом з’являється все більше програм з «очищення» або «детоксикації» організму. Автори та ведучі програм (а також власники центрів нетрадиційної медицини) обіцяють «позбавлення від шлаків» всім бажаючим. Правда, офіційна медицина поки так і не змогла з’ясувати, про які саме «шлаки» і «токсини» йде мова в рекламних роликах.

Звичайно, ідея, що склянка морквяного соку і очисна клізма здатні «змити» всі калорійні гріхи любителів фаст-фуду і алкоголю, надзвичайно приваблива. На жаль, вона настільки ж нереалістична. Детоксикація і позбавлення від шлаків – всього лише концепції, що дозволяють ефективно продавати товари та послуги, повідомляє ukrhealth.net

В дійсності не існує жодного способу «відмити» органи і тканини людського тіла до блиску. Та це й не потрібно – здоровий організм чудово справляється з завданнями щодо підтримання адекватного хімічного складу.

«У слова «детоксикація» є два значення, – говорить Едцарт Ернст, професор комплементарної медицини Ексетерського університету. – Перше передбачає позбавлення від наслідків зловживання наркотиками, друге являє собою спосіб, який «цілителі» використовують, щоб вмовити вас на фальшивий метод позбавлення від неіснуючих «шлаків».

Якщо тіло дійсно накопичило отруйні речовини, від яких не змогло позбутися, вам знадобиться допомога реаніматолога і токсиколога, але ніяк не дієта з сирих овочів або гідроколонотерапія. В здоровому ж організмі нирки, печінка, шкіра, навіть легені займаються «детоксикацією», і немає ніякого способу зробити те, що і так працює добре, ще краще.

Система Orphus