Ви тут:
Суспільство Україна 

Дату об’єднавчого собору визначать українські ієрархи, а озвучить Вселенський патріарх, – релігієзнавець

Об’єднавчий Собор Українських Православних Церков, де оберуть Предстоятеля Об’єднаної Церкви, орієнтовно  відбудеться до 25 грудня. Про це UATV розповів керівник департаменту у справах релігій Міністерства культури України Андрій Юраш, повідомляє сайт Релігійно-інформаційної служби України. 

“Зараз в Україні прибули екзархи Вселенського Патріарха. Вони ведуть переговори з усіма учасниками об’єднавчого процесу – представниками Церков, – розповів гість студії. – Під час цих консультацій буде визначено дату. А Патріарх Варфоломій тільки оприлюднить її”.

За словами представника Мінкульту, це не буде святковий день. Найімовірніше, Собор відбудеться в середині місяця, до 25 грудня.

“Інші Церкви в державі діяти зможуть, але вони вже будуть на канонічній території нової Єдиної Помісної Церкви, – зазначив Андрій Юраш. – У неї буде керівник – обраний глава Церкви, а також орган правління – Синод. З іншого боку, є традиції, які вже давно сформувалися в Україні. Тож зараз у церковному середовищі тривають активні дискусії, як зіставити те, що утвердилося в українському історичному та церковному контексті з реаліями сучасного світу”.

Щодо можливих претендентів на посаду Предстоятеля Єдиної помісної Церкви, то Андрій Юраш наголосив: кожен єпископ може брати участь у цих виборах, відповідно до канонічного права.

“Але очолити нову структуру не зможе людина без церковного авторитету, – акцентував релігієзнавець. – Головні критерії, за якими повинні обрати Предстоятеля, це його духовний вплив, моральний авторитет і богословські знання”.

Система Orphus