Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чи шкідлива цибуля для очей

Помічено, що коли людина ріже цибулю – очі сльозяться. Цей процес провокує вивільнення сполук, які утворюють сульсенові кислоти, що змішуються з ензимами. В результаті цього виходить газ пропантіол S-оксид. Разом зі слізною рідиною газ утворює сірчану кислоту.

Кислота в свою чергу подразнює очі та провокує сльозовиділення. Чим більше сліз, тим більше кислоти. Обсмажену цибулю вважають безпечнішою для очей, оскільки через термічну обробку руйнуються ензими. Рекомендовано різати цибулю під водою, або охолодити її в морозилці. Адже, через низьку температуру, менше виділятиметься кислоти.

Також радять одягати під час нарізки – окуляри для плавання, які щільно прилягають до обличчя. Що стосується контактних лінз, думки не має однозначної. Хтось впевнений в захисних властивостях лінз, а хтось наполягає: через м’яку оптику око не буде достатньо омиватися слізної рідиною та виводитиме подразнюючу речовину. За порадами кухарів, варто навчитися швидко нарізати ріпчасту цибулю, тоді шкідливий процес не встигатиме активізуватися, бо газ не дістанеться до очей.

За матеріалами Оpticlub
поширити новину: