Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Чи повинен лікар виїжджати на виклик: роз’яснює Уляна Супрун

На питання, яке сьогодні турбує багатьох полтавців: “Чи повинен сімейний лікар чи педіатр виїжджати на виклик?” відповіла в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“На сьогоднішній день пацієнт повинен зателефонувати до свого лікаря і спілкуючись з ним вирішити питання щодо необхідності приїзду лікаря до пацієнта. Ніхто не говорить, що лікар не виїжджатиме на виклик. Раніше вони приймали всі виклики, а зараз повинні виїжджати лише при дійсній необхідності”, –  роз’яснює Уляна Супрун.

В деяких випадках пацієнт може й сам прийти на прийом, а в деяких взагалі лікар не зарадить й необхідно викликати швидку.

” Такі питання необхідно вирішувати з лікарем чи медсестрою по телефону”, -додала Супрун.

Якщо ж у вас не має телефону і ви телефонуєте у амбулаторію чи реєстратуру, то вам необхідно наполягати на особистій розмові з лікарем.

 

“Реєстратура передає виклик лікарю і він передзвонить. Деякі лікарі дають свій номер телефону. І це вибір лікаря. Якщо лікар не реагує на вас чи знаходить “відмазки”  – це і є “вибір лікаря”. Ви ж його обрали. Не подобається – змініть, оберіть іншого. Адже, так як у пацієнтів відбувається конкуренція за лікаря, так і у лікарів – за пацієнтів”, – наголошує Уляна Супрун.

Лікар отримує оплату за кожного пацієнта, який підписав з ним декларацію.

“Якщо ви чітко переконані, що те що ви хочете від свого лікаря входить у перелік безоплатного, а лікар з невідомих причин відмовляє, ви можете поскаржитись на нього подзвонивши у контакт-центр НСЗУ 16 – 77”, – додав голова НСЗУ Олег Петренко.