Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

Антикорупційний штаб у Полтаві презентували інтерактивний інструмент «Приховані інтереси» (ВІДЕО)

Сьогодні, під час прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини», Антикорупційний штаб презентував інтерактивний інструмент «Приховані інтереси».

Як зазначили фахівці, полтавська громада отрмала дієвий інструмент для виявлення конфлікту інтересів в місцевих органах влади та контролю за використанням ресурсів громади.

– В Україні розповсюджені випадки, коли особиста зацікавленість чиновників і депутатів впливає на прийняті ними рішення, і як наслідок, приносить шкоду інтересам суспільства. Замість дитячих майданчиків з’являються торгові точки, на місці рекреаційних зон виростають багатоповерхівки, комунальні приміщення. Конфлікт інтересів — це одне з найскладніших корупційних явищ. Повністю викорінити його неможливо, але суттєво зменшити рівень зловживань та знайти оптимальне співвідношення між приватними і публічними інтересами цілком реально. Особливу увагу в цьому процесі відіграють громадяни і журналісти, які надають відомості правоохоронним органам і судам, – розповіла голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Галина Янченко.

Вона зазначила, що більшість зловживань місцевих депутатів виявляється через злив інформації, коли говорять про незаконне лобіювання. Інструмент «Приховані інтереси» робить неможливим приховати конфлікт інтересів та займатися лобіюванням.

– 200 сторінок стенограми будуть проаналізовані за 5 секунд, і ви далі зможете переглядати наявний перелік компаній у нашій базі, — пояснила, під час демонстрації роботи автоматичного аналізу на сайті «Приховані інтереси», аналітикиня ГО «Полтавська платформа» Наталія Норіцина.

Як розповів виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик, унікальність функції «Прихованих інтересів» допоможуть усім охочим виявити та запобігти конфлікту інтересів у полтавських органах місцевої влади, і таким чином, проконтролювати розподілення ресурсів громади.

– Після завантаження будь-якого машиносчитувального тексту, наприклад, порядку денного, стенограми, тендерної документації тощо, за декілька секунд ви отримаєте повний перелік компаній депутатів і чиновників, які у ньому згадуються, – сказав Сергій Миткалик.

Аналітики Антикорупційного Штабу створили бізнес-профілі полтавських депутатів і чиновників. Всього 47 фігурантів, на яких припадає 126 юридичних осіб: громадські організації, благодійні фонди та комерційні фірми. Більше 2 комерційних структур на одного службовця. Найпопулярнішими напрямками комерційної діяльності серед фірм, що пов’язані з полтавськими можновладцями. Є будівництво та нерухомість (23 компанії), торгівля (20) та компанії аграрного сектору (10). Більше 50% депутатів комісії з питань містобудування мають приватний інтерес у будівельному, орендному та транспортному бізнесі. Вони пов’язані з 11 фірмами, що свідчать про потенційний конфлікт інтересів цих депутатів при ухваленні рішень.

У рамках заходу, відбувся короткий тренінг для журналістів, громадських і політичних діячів, а також анонсували конкурс творчих робіт.

Перейти до вмісту