Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Активістів Лохвицького та Миргородського районів навчали через гру “Світ громад”

У грудні Полтавська філія Суспільної служби України в рамках проекту «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні: регіональний вимір» провела завершальні семінари місцевого розвитку «Соціальна кооперативна стратегія» в селах Яхники Лохвицького району та Великі Сорочинці Миргородського району.

До участі в семінарах залучили молодь, яка разом з вчителями та активними мешканцями громад вчилася домовлятися, знаходити спільне рішення прийнятне для обох сторін, або йти на поступки. Виявилось що молоді люди не бояться відповідальності, готові стати лідерами громади, вміють переконувати та аргументовано доводити свою думку.

Завдяки ігровому підходу, учасники могли обмінюватися знаннями в ході гри та навчатися новому як від колег, так і від тренера. Здебільшого учасники діяли або інстинктивно, або знаходили рішення під час обговорень. Переконалися, щоб для досягнення успіху потрібно планувати заздалегідь і співпрацювати з членами громади.

Після гри “Світ Громад” учасники активно обговорювали шляхи, які привели їх до перемоги: важливість комунікації, вміння домовлятися та об’єднуватися навколо важливого, бажання та спроможність брати відповідальність за себе та за справи громади.

“Успішність громади залежить від наповнення місцевого бюджету: за рахунок податків та збільшення кількості локального бізнесу, а також, за рахунок розбудови соціальної інфраструктури, яка впливає на загальну привабливість громади. Тому для громади вигідно підтримувати та розвивати підприємництво”.

Учасники підвищили свій рівень володіння знаннями про співпрацю, компроміс та конкуренцію в громаді. Вони дізналися більше про поняття конфлікту та зрозуміли, як досягати консенсусу в громаді при прийнятті рішень. Учасники побудували тісніші зв’язки один з одним, в ігровій формі вчилися виявляти прихованих лідерів та організаторів в своєму середовищі. Учасники спільно вчилися розробляти стратегію розвитку успішної громади, реалізували завдання соціального симулятора гри «Світ Громад» та визначили наступні кроки.

В ході гри учасниками були сформульовані сновні проблеми та питання в громаді:

  • Не всі жителі громади включаються в життя самої громади для вирішення спільних проблем, це пригнічує інших; 
  • Органи влади дають роз`яснення щодо різних ситуацій після запитів, але не доносять інформацію до жителів громади самостійно;
  • Недостатня підтримка розвитку малого бізнесу в громаді;
  • Сайти громад фактично не оновлюються, тому немає де отримувати інформацію щодо бюджету села та управління коштами і ресурсами громади.

Захід відбувся за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmb. 

Система Orphus