Ви тут:
Суспільство Україна 

5 грудня – Міжнародний день волонтера

5 грудня, весь світ відзначає день волонтера, повна назва свята – Міжнародний день добровольців (волонтер – у перекладі з англійської означає “добровільний помічник”). Це свято відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця.

Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в місцях найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія й рух поширився світом.

В Україні волонтерство офіційно воно визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р., яким також затверджено «Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг».

В Україні волонтерський рух має велике значення, особливо з 2014 року. Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, небайдужі українці почали допомогати нашим бійцям на передовій та переселенцям з окупованих територій коштами, притулком, речами, військовою технікою.