Ви тут:
Суспільство Україна 

14 грудня народився гетьман Лівобережної України родом з Полтавщини Данило Апостол

Данило Павлович Апостол народився 14 грудня 1654 року у містечку Великі Сорочинці, на Полтавщині в козацькій родині молдавського боярського походження. Його батько – миргородський полковник Павло Апостол.

Данила Апостола вперше було обрано полковником Миргородського полку у 28 років, а коли став гетьманом у козацькій столиці Глухові, тоді Данилу Павловичу виповнилося 73 роки.

Він мав солідне військове минуле – брав участь у поході проти кримських татар на Перекоп у 1689 році, у виступах 1693-го та 1696 –го років проти Кримського ханства, був учасником російсько-турецької війни 1697 року, брав активну участь у війні проти шведів. У одному з боїв втратив праве око. 

За 5 років його гетьманування було розширено автономію України, підкреслено державний статус Гетьманщини, встановлено чітку судову систему, зменшено кількість російських представників в адміністрації, засновано казначейство та стабільний річний бюджет в сумі 144000 рублів, а також підтверджено Магдебурзьке право та створено систему оподаткування та вільної торгівлі. Займався «збиранням» земель, вважався найбагатшим гетьманом України. Водночас був благодійником (подарував Сорочинському монастирю великі земельні наділи). Мав трьох синів і шість дочок, які продовжили рід Апостолів у 18 і в перших десятиліттях 19 століття.

Похований у селі Великі Сорочинці у кам’яній церкві Преображення Господнього, яку він збудував власним коштом. 

Система Orphus