Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

10-ліття полтавської книгарні відзначили “Веселим свинством”

Цього року виповнилося 10 років книгарні “Полтавська книга”, відкритій 2008 року з метою популяризації книжок полтавських авторів і полтавських видавництв. За ці роки у книгарні було проведено чимало виставок, презентацій, зустрічей, її гостями були Михайло Слабошпицький, Василь Шкляр, Віктор Баранов й інші відомі письменники.

Із нагоди ювілею у книгарні відбулося святкове дійство із назвою “Веселе свинство” (малося на увазі китайський символ прийдешнього нового року).

З привітаннями завітали св. Миколай і хорова студія “Янголи з небес” Полтавського МБК. Кілька десятків книг винуватці свята подарували для благодійної “Ялинки янголів”. 

Під час заходу згадали відомих полтавських письменників, яких, на жаль, немає серед нас: Миколу Костенка, Івана Моцара, Юрія Рибнікова, Леся Косіченка, а також правнучку Володимира Короленка Наталію Ляхович. Прозвучали її вірші у виконанні знаної на Полтавщині поетеси Галини Вовченко. Свою поезію читала молода авторка з Миргорода Маргарита Олійник-Локай.

З нагоди 10-ліття відбулася виставка старовинних різдвяних листівок від відомого філокартиста, майстра влучного афоризму, члена Полтавської спілки літераторів Юрія Меліхова.

Пан Юрій розповів багато цікавих фактів про різдвяні листівки, їх символіку й атрибути, зображені на них. Виявляється, не все так просто – кожне зображення мало символічне значення, в якому були зашифровані побажання добра, достатку, здоров’я, благополуччя тощо” – розповіла засновниця книгарні і ведуча дійства Ганна Грибан. 

Виствка триватиме ще місяць.

Насамкінець прозвучали колядки від представниць старшого покоління співаків Віри Мотчани і Лідії Новікової та вірші Галини Вовченко. Закінчився вечір дружніми посиденьками з чаєм і піснями у теплому товариському колі.

Фото Аркадія Славуцького

Система Orphus