Ви тут:
Суспільство Україна 

За злочини проти учасників Євромайдану засуджено до позбавлення волі 9 осіб, – Горбатюк

За злочини, вчинені під час Революції гідності, на сьогодні засуджені до позбавлення волі 9 осіб. Про це під час брифінгу, який транслював телеканал “112 Україна” повідомив начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

“Сьогодні за результатами розглянутих судами обвинувальних актів визнано винними 52 особи. Щодо них ухвалено обвинувальні вироки, призначено покарання. До позбавлення волі засуджено 9 осіб, за справами, направленими до суду слідчими генпрокуратури – 5 осіб”, – зазначив він.

При цьому Горбатюк додав, що правоохоронці повідомили про підозру 442 особам. Щодо 279 осіб з них обвинувальні акти вже направлені до суду.

“У справах, які розслідуються чи направлені до суду, під вартою перебувають 13 осіб. Їх могло би бути більше, але слідкуючи за звітуванням, ви бачите неодноразові випадки зміни запобіжних заходів суддями. Навіть особам, які підозрювались у вчиненні, наприклад, трьох убивств і 33 замахів на убивства. Після зміни їм запобіжного заходу у квітні 2017 року вони втекли з України”, – наголосив він.

Горбатюк підрахував, що лише з часу останнього його звіту, що відбувся у лютому, до сьогодні було повідомлено про підозру 42 особам, з них п’яти прокурорам, семи суддям, 24-м правоохоронцям, з яких один слідчий, та ще п’яти “тітушкам”.

“У поточному році до суду направлено 16 обвинувальних актів стосовно 34 осіб. Судами ухвалено чотири обвинувальні вироки відносно чотирьох осіб, – стосовно трьох – це саме позбавлення волі”, – уточнив він.

Раніше Горбатюк заявив, що більшість із 4,7 тис. задокументованих на сьогодні злочинів скоєних проти активістів Євромайдану розкрита. Під розкриттям він має на увазі встановлення обставин злочину, його виконавців і організаторів.