Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

За останній рік понад 35 тисяч українців захворіли на кір, – Уляна Супрун

В Україні лише за останній тиждень на кір захворіли 1319 людей. За останній рік — понад 35 тисяч. Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Найвищі показники захворюваності, саме в тих областях, де найменше охоплення плановою вакцинацією — в Івано-Франківській, Закарпатській та Львівській областях. Щоб зупинити спалахи кору в Україні зусилля має докласти кожен, – наголошує Супрун.

Всі діти та підлітки, віком до 18 років, можуть безоплатно отримати щеплення від кору, якщо вони його пропустили. Безоплатну вакцину також можуть отримати дорослі, які входять до груп ризику: медики, освітяни, студенти, військові, учасники Операції об’єднаних сил.

Якщо ви не впевнені, що вакциновані від кору — перевірте свою карту щеплень. Дві дози вакцини КПК захищають від кору упродовж усього життя, а у разі хвороби – значно зменшують ризик тяжких ускладнень, – зазначає Уляна Супрун.

Якщо ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення були зроблені вам чи вашій дитині й не збереглися медичні дані про щеплення, зверніться до свого лікаря – терапевта, педіатра чи сімейного лікаря.

Перевірити наявність імунітету від кору, краснухи й паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів. Перед вакцинацією лікар направить здати аналізи (на виявлення IgG до вірусу або інші) – це швидкий та простий спосіб з’ясувати чи маєте ви імунітет, щоб захиститися від захворювання.

Зробіть все, щоб захистити себе та людей поруч, не допускайте поширення неправди про вакцини. Ми не можемо дозволити міфам руйнувати здоров’я і життя, – говорить Супрун.

поширити новину: