Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

З чим не можна змішувати алкоголь

Деякі речовини і продукти у поєднанні зі спиртним можуть привести до серйозних проблем зі здоров’ям і навіть смерті.

1. Ліки

Дослідження показують, що алкоголь небезпечно вживати з будь-якими препаратами, так як він змінює їх вплив. Однак у деяких випадках несприятливий ефект можна передбачити, повідомляє ukrhealth.net

Антибактеріальні препарати

Заборона на змішування спиртного з антибіотиками давно стала аксіомою, яка, здається, не вимагає доказів. Це правило поширюється на всі речовини, які застосовуються для боротьби з мікроорганізмами та паразитами, які знаходяться в різних тканинах і внутрішніх органах людини. До них відносяться антибіотики, сульфаніламіди, похідні нітрофуранів, метронідазол, протитуберкульозні засоби. Вживання алкоголю на тлі прийому цих препаратів послаблює або нейтралізує ефект ліків. Спиртне в поєднанні з окремими речовинами може мати і більш неприємні наслідки.

Нітрофурани та метронідазол

За переробку алкоголю в організмі відповідає фермент алкогольдегідрогеназа. Препарати групи нітрофуранів (фуразолідон, нітрофурантоїн, фурадонін, фурацилін, фурагін, ніфуроксазид) і метронідазол блокують його вироблення, в організмі накопичується ацетальдегід продукт проміжного окислення. Це призводить до дисульфірам-этаноловой реакції, яка проявляється як важке похмілля.

Цефалоспорини

Антибіотики групи цефалоспоринів (цефазолін, цефалексин, цефтолозан) гальмують окислення спирту, подовжують стан сп’яніння і токсичну дію алкоголю.

Протитуберкульозні препарати

При неодноразовому застосуванні спиртного збільшується згубний вплив ліків на печінку.

Анальгетики

Прийом аспірину, амідопірину, анальгіну, бутадіону та інших ліків цієї групи зі спиртним може призвести до нестерпності препаратів. Поєднання алкоголю з парацетамолом і подібними йому жарознижувальними викликає важке ураження печінки.

Засоби для серцево-судинної системи

Спільне вживання нітрогліцерину, валідолу, сустака, эринита, нітросорбіда, верапамілу і спиртного призводить до різкого падіння кров’яного тиску в поєднанні з запамороченням і нудотою.

Що стосується ліків проти гіпертонії, в перші години алкоголь стимулює їх дію за рахунок властивості розширювати судини. Однак потім стимуляція етанолом нервової системи призведе до того, що артеріальний тиск підніметься ще вище.