Ви тут:
Полтавщина прес-конференція Суспільство ТОП-новина 

З 25 листопада на Полтавщині стартує акція «16 днів проти насильства» (ФОТО, ВІДЕО)

З 25 листопада по 10 грудня триватиме Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Полтавщина долучається до кампанії вже близько 10 років. Протягом цих днів в області відбуватимуться різноманітні заходи, спрямовані на протидію домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Головна мета цих заходів — сформувати ненасильницький характер приватних стосунків — між друзями, у колективі, родині.

«Основний меседж акції — хочемо, щоб кожна людина своїми власними діями могла показати і зупинити насильницькі дії в сім’ї, школі, не мовчала про це ганебне явище. Кожна РДА, ОТГ та міста обласного значення долучаються до проведення. У Горішніх Плавнях, Кременчуці вже тривають заходи. Вони проводяться з учнівською молоддю в школах, зі студентами у вищих навчальних закладах, у сім’ях», – розповіла заступник начальника Управління у справах сім’ї молоді та спорту Полтавської ОДА Наталія Шкоденко.

Вона анонсувала, що у 2019 році на Полтавщині запрацюють 31 мобільна бригада: 30 в районах і містах області і 1 обласна, які будуть оперативно реагувати на звернення людей щодо насильства. Зараз у Полтаві діє один кризовий центр для жінок. В майбутньому планують створити 140 сімейних місць у притулках. А поки проблема не вирішена і ці місця не створені в повному обсязі, будуть користуватись кризовим центром. Там прийматимуть жінок, чоловіків, які потерпіли від домашнього насильства. Їм буде надаватись повний спектр послуг. А до кінця 2019 року повинен запрацювати Державний реєстр, де кожний випадок, пов’язаний з насильством, буде туди занесений.

У зв’язку з прийняттям нового закону про домашнє насильство, поліцейські матимуть більше повноважень щодо захисту дітей в проблемних родинах.

«Зараз незалежно від того, чи напише один із заявників заяву, що не мають один до одного претензій, все рівно ми порушуємо питання про вжиття заходів реагування або притягнення до відповідальності кривдника, бо в даному випадку постраждалою є дитина. Порівняно з 2016 роком, ми спостерігаємо тенденцію щодо зниження кількості заяв про домашнє насильство. Але наше завдання з’ясувати, чи люди мало звертаються до органів, чи дійсно відбувається менше фактів про насильство», – прокоментувала начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській області Ірина Карюк.

Інформаційну кампанію в рамках «16 днів проти насильства» проводитимуть і для молоді. Адже всі вікові категорії мають бути долучені до акції. Тому що це майбутні створені сім’ї і виховання майбутніх дітей.

повний спект послуг

«Кампанію «Котики проти насильства» розробила сама молодь. Цьогоріч у нас лого-персонажами є котики, які висловлюють свою позицію проти дискримінаційних та негативних явищ у суспільстві. Ця акція охопить 6 вищих навчальних закладів Полтави, 8 технікумів міста та області, де разом з волонтерськими секторами будемо проводити активності на перервах. Минулого року таким чином охопили близько 3 тисяч студентів, цьогоріч плануємо, що долучиться більше. Семінари по протидії торгівлі людьми будуть проходити у Полтавському юридичному коледжі та Полтавському кооперативному коледжі», – прокоментувала в.о. директора КУ «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради Світлана Громцева.

Існують національні гарячі лінії, куди можна звертатись:
0800500335 – з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації.

0800500225 — дитяча гаряча лінія. Якщо дитина потерпає від насильства вдома чи булінгу в школі, вона має право зателефонувати, повідомити про це й отримати допомогу.
Всі дзвінки є безкоштовними з усіх стаціонарних телефонів.

Власні заходи в рамках всеукраїнської кампанії проводитиме і БО «Світло надії».

«Потрібно починати формувати ненасильницький характер з молоді. Проводитимемо психологічні арт-майстерні для жінок, які потерпають від насильства або знаходяться в групі ризику. Організовуємо фотовиставку «Приховати не можна показати», де показані жінки, діти, які потерпали від сімейного насилля, але не бояться зізнатись, що перебували в цій зоні ризику. Плануємо провести опитування у ТРЦ «Київ» серед людей, чи відбувались з ними подібні ситуації. 3 грудня організовуємо перегляд фільму «Життя на продаж», – розповіла програмний спеціаліст БО «Світло надії» Світлана Большева.

У 16-денний період акції входять важливі дати:
1 грудня — Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
2 грудня — Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю;
5 грудня — Міжнародний день волонтера;
6 грудня — річниця інциденту в Монреалі.