Ви тут:
Суспільство 

ЄС відреагували на захоплення Росією українських кораблів

Брюссель відреагував на відверту агресію Росії в Азовському морі, однак доволі стримано. Європейський союз закликає РФ відновити свободу руху в Керченській протоці і не загострювати ситуацію.

Про це йдеться у заяві речниці ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Майї Косьянчич.

У ЄС відзначають, що ситуація в Азовському морі та Керченській протоці небезпечно загострилась, про це повідомляє 24 канал.

Напруженість в Азовському морі та Керченській протоці сьогодні небезпечно зросла після сьогоднішнього ранкового інциденту між російськими та українськими військово-морськими судами, коли останні намагалися пройти через Керченську протоку, – йдеться у заяві.

Косьянчич висловила особливу струбованість подальшими подіями, включаючи закриття руху російською владою і повідомлення про захоплення українських суден та постріли по них.

Брюссель закликає всі сторони діяти стримано в Азовському морі для того, аби запобігти подальшій ескалації. Однак при цьому там зазначають, що Україна не вчинила жодних провокативних або незаконних дій.

Ми очікуємо, що Росія відновить свободу проходу в Керченській протоці і закликаємо всіх діяти з максимальною стриманістю, щоб негайно провести деескалацію ситуації, – висловили надію європейські диломати.

В ЄС також наголосили, що очікують від Росії припинення контролю над морськими перевезеннями в Керченській протоці. Зокрема, у нещодавній своїй заяві глава дипломатії Федеріка Могеріні засудила будівництво Керченського мосту та порушення цим територіальної цілісності України.

Окрім того, європейські дипломати підкреслили, що не визнають незаконну анексію Кримського півострова з боку Росії.