Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

Як зареєструватися фізичній особі-підприємцю он-лайн

Зареєструвати фізичну особу-підприємця можна навіть не виходячи з дому, за допомогою електронних сервісів Міністерства юстиції України «Он-лайн будинок юстиції».ТУЮ

«Реєстраційні дії щодо фізичної особи можна здійснити не відходячи від комп’ютера. Але для он-лайн реєстрації необхідно мати електронний цифровий підпис, так званий ЕЦП», – розповів начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

Отримати ЕЦП можна в Акредитованому центрі сертифікації ключів органів юстиції, акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС) або в інших акредитованих центрах сертифікації ключів, які надають такі послуги (наприклад, банк може безкоштовно видавати ЕЦП своїм клієнтам).

Отримавши ЕЦП, підприємець може приступити до он-лайн-оформлення заяви для реєстрації фізичної особи-підприємця. Перед цим необхідно пройти швидку реєстрацію на сайті «Он-лайн будинок юстиції», де потрібно ввести дані паспорту та місце реєстрації.

В особистому кабінеті слід натиснути кнопку «Послуги» та обрати пункт «Подати заяву». Під час реєстрації фізичної особи-підприємця разом з реєстраційною карткою можна заповнити он-лайн форму переходу на спрощену систему оподаткування, що дозволить підприємцю уникнути контакту з чиновниками.

Після заповнення система направить заяву на загальний огляд, під час якого заяву треба перевірити на помилки.

Завершальним етапом є підписання заяви за допомогою вже наявного власного електронного підпису й надсиланням її.

Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» документи подані в електронній формі розглядаються так само, як і у паперовій формі протягом 24 години після надходження документів, крім вихідних та святкових днів.

Після цього на порталі електронних сервісів з’явиться витяг із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про те, що фізична особа-підприємець зареєстрована.

Підприємець може стежити за статусом заяви у своєму особистому кабінеті. Спочатку з’явиться статус «Зареєстровано», після чого буде можливість завантажити файл з випискою із «Свідоцтва про державну реєстрацію СПД».

До речі, після проведення реєстраційних дій відомості про новоствореного підприємця з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань автоматично передаються до всіх державних органів (Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду, органів статистики).