Ви тут:
Відео Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Виставка головних уборів, нагородження та квіти: працівників культури Полтавщини привітали з професійним святом (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва.

Кращих працівників культури та народних майстрів з усієї області за вагомий внесок у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність нагородили Почесними грамотами та відзнаками. Також, у свою чергу, були пошановані заслужені працівники культури поважного віку: під овації молодших колег та учнів їх привітали букетами квітів.

Заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь:

Директор Депатраменту культури та туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко:

У рамках урочистих заходів, відбулася персональна виставка майстра народної творчості України Валентини Ануарової “Оберіг душі”. Вона протягом 20 років працює в техніці виготовлення жіночого народного верхнього одягу та головних уборів.

Валентина Ануарова – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Майстриня відновлює зразки очіпків, що були характерні для центральної України – зокрема Полтавщини, а також Київщини, півдня Чернігівщини і Сумщини та Харківщини.

Головна мета виставки, за словами мастрині, показати регіональні особливості традиціного головного убору жінки.

– Сьогодні до уваги відвідувачів представлено 30 очіпків, реплік з оригінальних очіпків ХІХ – початку ХХ століття, українські традиційні віночки та костюми, – розповіла Валентина Ануарова.

Майстриня зазначила, що мріє відтворити якомога більше моделей жіночих головних уборів, продовжує вивчати їхнє призначення, технологію крою та матеріали для виготовлення.

поширити новину: