Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Вчені показали чорну діру в центрі Чумацького Шляху

“Наблизити” її вдалося за допомогою надчутливого приймача ESO GRAVITY. Зображення демонструє речовину навколо чорної діри.

Співробітники Дуже великого телескопа вперше змогли спостерігати зблизька речовину, яка обертається навколо чорної діри. Здійснити це вдалося завдяки надчуттєвому приймачу ESO GRAVITY. Про це повідомляє Кореспондент.

Чорна діра розташовується в серці Чумацького Шляху. Маса її дорівнює чотирьом мільйонам сонячних мас. Навколо неї обертається скупчення газу, що переміщується зі швидкістю, що дорівнює 30 відсоткам світової.

Зафіксовані спалахи інфрачервоного випромінювання на кордонах потужного об’єкта Стрілець А*, за якими вели спостереження європейські вчені, підтвердили наявність у центрі галактики надмасивної чорної діри.

За припущенням вчених, спалахи в речовині на горизонті подій цього небесного тіла провокували магнітні взаємодії в дуже гарячому газі.

За допомогою приймача астрономи спостерігали за тим, що відбувається, не тільки в реальному часі, а й у невідомих раніше подробицях.

Зображення є візуалізацією “побаченої” приладом картини, яка була створена з урахуванням отриманих даних.

Раніше повідомлялося, що астрономи показали зірку, яка неспішно поглинається чорною дірою. Знімки демонструють те, що відбувається, з високою роздільною здатністю.