Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні заснували мережу протидії російській агресії

Представники громадськості, народні депутати та посадовці органів державної влади об’єднались у громадську ініціативу “Мережа протидії російській агресії”. Про це у Facebook повідомила ГО “Вільні люди”. Зважаючи на ескалацію російської збройної агресії, засновники під час зустрічі в Києво-Могилянській академії обговорили пріоритетні заходи для захисту української незалежності.

“Ми зібрались, щоб створити алгоритм дій: як держава має діяти в сучасних умовах”, – зазначив про мету зустрічі Сергій Квіт, професор Києво-Могилянської академії.

“Сьогоднішня ситуація ще небезпечніша, ніж у 2014 році. Тоді ми розуміли, хто ворог – і все суспільство об’єдналось. Ми будували політичну націю. Зараз же є загроза загрузнути у чварах і забути про справжнього ворога. Тому маємо захищати свій історичний вибір і не допустити дестабілізації”, – переконана Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Працювали у трьох секціях, поділених відповідно до головних сфер російського втручання: міжнародно-безпековій, інформаційно-гуманітарній та громадській.

У міжнародно-безпековій сфері виступили Андрій Левус – голова підкомітету з питань державної безпеки Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, Ганна Гопко – голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах.

“Росія здійснила акт збройної агресії проти України в Азовському морі. ЄС та G7 мають запровадити нові жорсткі санкції, що сприяли б звільненню українських військових та зупинили дестабілізацію”, – зазначила Ганна Гопко.

В інформаційно-гуманітарній сфері напрацювання представили Сергій Висоцький – заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики та Віталій Портніков – український публіцист, письменник і журналіст. За словами Портнікова, найважливіше – наповнити Україну саме українським змістом. Відмінну від Росії не демократією, свободою, боротьбою з корупцією і добробутом, а тим, що в Україні живуть українці.

“Якщо побудуємо Україну – то виконаємо всі завдання, про які говоримо на цій зустрічі”.

Присутні на зустрічі Євген Чолій – уступаючий президент СКУ, та Стефан Романів- новообраний перший віце-президент Світового конгресу українців підтримали ідею створення мережі.

Результатом роботи стала резолюція з переліку завдань національної безпеки й оборони, що слід реалізувати в першу чергу:

1. Розширення санкцій проти Росії, зокрема: розробка, ухвалення та імплементація законів про реальне обмеження діяльності російського бізнесу, та заморожування активів, які належать державі-агресору та її резидентам. Концентрація зусиль для визволення незаконно ув’язнених Росією українців – політичних в’язнів.

2. Терміновий розгляд парламентом пакету законопроектів з реформування сектору безпеки та оборони, необхідних для практичної інтеграції України до НАТО.

3. Вжиття заходів з реального забезпечення енергетичної незалежності України: запровадження санкцій проти російського бізнесу в енергетичному секторі; демонополізація та деолігархізація енергетичних ринків, аудит наданих ліцензій на використання надр; активне та цілеспрямоване залучення іноземних інвестицій в нафтогазовидобувну сферу (насамперед зі США та інших країн-союзників України).

4. Припинення діяльності засобів прокремлівської пропаганди в Україні, в т.ч. шляхом застосування до них санкцій відповідно до норм чинного законодавства.

5. Запровадження кримінальної відповідальності за заперечення факту російської агресії. Посилення відповідальності за державну зраду. Ухвалення законодавства про протидію колабораціонізму.