Ви тут:
PROвсе Суспільство 

В Антарктиді від льодовика відколовся айсберг площею майже 300 кв. км

В Антарктиді від льодовика Пайн-Айленд відколовся величезний айсберг. Як повідомляє видання Gizmodo, його площа становить 115 кв. миль, “тобто в п’ять разів більше за Манхеттен”, інформує “5 канал“.

У метричній системі вимірювання площа крижаної брили дорівнюватиме майже 300 кв. км. Для порівняння, це трохи менше площі Запоріжжя, який займає 334 кв. км, але більше за Миколаїв площею 260 кв. км.

“Що особливо примітно в цій події, так це те, що частота утворення айсбергів, схоже, збільшується. У 2000-х роках події такого масштабу відбувалися десь кожні п’ять років. Але з 2013 року це ставалося вже чотири рази, в тому числі минулого року”, – акцентував експерт з дистанційного зондування льодів з Університету в Делфті Стів Лермітт.

Супутникові знімки, зібрані Лерміттом, вказують на те, що передня частина льодовика вже протягом кількох останніх десятиліть повільно сповзала в океан, а в останні роки почала різко руйнуватися. За рахунок цього льодовик Пайн-Айленд став найбільш швидкотанучим на Землі. Товщина льоду на ньому зменшується близько 1 метра на рік.

поширити новину: