Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна потрапила до списку безпечних країн, який склала Чехія

Міністерство внутрішніх справ Чехії розширило список безпечних країн, включивши до нього, зокрема, Україну. Список безпечних країн використовується при розгляді прохань про надання політичного притулку.

Про це пише 24 канал.

“Згідно з проведеним нами аналізом, Україна належить до країн, де Конституція забезпечує основоположні права і свободи, включно зі свободою пересування, тому ми не бачимо причин для того, щоб не включити її до безпечних країн”, – сказав Міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек у коментарі газеті Pravo, опублікованому у друкованій версії видання.

З очільником МВС Чехії погодився і заступник голови Комітету у закордонних справах Палати депутатів парламенту країни Ян Ліпавський.

“Запровадження воєнного стану в деяких регіонах України строком на один місяць не є перешкодою для того, щоб ми вважали Україну безпечною країною”, – сказав Ліпавський.

Відтепер заяви на отримання притулку в Чехії розглядатимуться лише від тих громадян України, які прибули з окупованих Росією українських регіонів – Криму та окремих районів Донеччини та Луганщини. Звернення громадян з інших регіонів України автоматично вважатимуться безпідставними.