Ви тут:
Суспільство 

У Стамбулі розпочинається засідання Синоду Вселенського Патріархату

У Стамбулі сьогодні, 27 листопада, починається триденне засідання Синоду Вселенського Патріархату. На ньому мають прийняти рішення про Томос для української православної Церкви, повідомляють у Релігійно-інформаційній службі України.

На офіційному сайті Вселенської  Патріархії було поширене повідомлення:  «В ході підготовки зібрання Святого та Священного Синоду 27-29 листопада 2018 р. Константинопольський Вселенський Патріархат знову підтверджує своє священне рішення про надання Томосу Автокефальній Православній Церкві в Україні”.

Читайте також:  Томос про автокефалію дається не церкві, а державі, – Олександр Дедюхін

Отож, 27-29 листопада слід очікувати офіційного оголошення Константинополем конкретної дати скликання Об’єднавчого Собору Української Православної Церкви.

На ньому глави православних Церков Украіни  – УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП) – мають ухвалити рішення про об’єднання Церкви й обрати її Предстоятеля. Саме йому і дадуть Томос про автокефалію української православної Церкви.

Владу України на Синоді Вселенського Патріархату буде представляти заступник голови адміністрації президента Ростислав Павленко.