Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вихованці Української академії лідерства розповідали про Голодомор відвідувачам бібліотеки

У полтавській міській бібліотеці-філіалі сімейного читання №3 відбулася година пам’яті «Не пораховані» до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. З користувачами бібліотеки, учнями 10-Б класу гімназії №17 спілкувалися Представники Української академії лідерства.

Богдан Гультай та Катя Босяченко, котрі навчаються в академії, спочатку розповіли про заклад, де молоді люди здобувають неформальну освіту, розвиваючись інтелектуально і фізично.

Читайте також: У Полтаві презентували книгу про голодомор 1946-47 років

Потім перейшли до тяжкої теми – розмови про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Розповідаючи, що голод був штучно організований більшовицьким режимом, Богдан та Катерина наводили приклади переповіли деяку інформацію від очевидців про те, що відбувалося. Зокрема, Богдан згадав розповідь брата його прадідуся, який особисто бачив, як в Одесі цілі баржі зерна випливали з порту і одна сіла на мілину тому, що була перевантажена.

 

“Пшениці привозили дуже багато, її нікуди було складати. Тому зерно висипали на землю, і воно просто гнило… Пшеницею замість вівса годували коней. У той же час за жахливим законом про 5 колосків українців розстрілювали, якщо вони сміли підібрати щось на полі після збору урожаю…”

Представники Української академії лідерства показали гімназистам кілька відеороликів, які проливають світло на масштаб трагедії в Україні 1932-1933 років.

Наталя Сніжко