Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку вихованців дитсадка з прифронтової зони

У залі дитячої творчості імені Саші Путрі Полтавського художнього музею (Галерея мистецтв) відкрили виставку “Світ очима староавдіївських малят”.

В експозиції – 60 малюнків дітей 3-5 років, вихованців дитячого садку “Чебурашка” зі Старої Авдіївки Донецької області.  Цей садочок не закрили лише тому, що багато жителів старої частини міста не змогли виїхати з прифронтової зони і залишилися жити у своїх домівках, а у більшості родин району проживає багато дітей. Маленькі художники народилися вже після початку війни на Сході України, зростають під звуки обстрілів та реву військової техніки. Найохочіше діти зображували казкових героїв: чебурашок, зайців, вовків. Хоча на малюнках є і військова техніка.

Мистецький проект зініційований ГО “Команда небайдужих”, яка опікуються староавдіївським дитячим садком “Чебурашка” з 2016 року.

Читайте також: У малюків, які зранку прийшли до дитсадка, були круглі від подиву очі, – полтавські волонтери про візит до Авдіївки

Готуватися до виставки почали з 1 червня 2018 року, коли до малюків завітав колектив Полтавського академічного театру ім. М. Гоголя з виставою «Всі миші люблять сир» (театр привіз не лише виставу, але й допомогу, ігрові матеріали, усе необхідне для створення малюнків. Усю цю допомогу збирали за сприяння компанії «Юліс», громади церкви «Креста Господнього», колективу театру, батьки і вихованці дитячої студії телебачення «Разом» під керівництвом Наталії Святцевої, Полтавської єпархії УПЦ КП та інших небайдужих людей. Саме тоді до Полтави були привезені перші малюнки авдіївських малюків.

Влітку вихованців «Чебурашки» завітали полтавські художники:  Юрій Бернадський, керівник арт-студії “Художник” та Алла Тимошенко, завідувач відділом науково-масової роботи Полтавського Художнього музею ім. М. Ярошенка, які впродовж 2 днів провели із дітьми незабутні майстер-класи. Також художники-педагоги разом з волонтерами і керівником карнавал-студії Наталією Педченко  розфарбували фрагмент фасаду садочка розміром 10,5 на 3,5 метри. Роботи із міркувань безпеки виконувались переважно вночі.

“Під час виставки волонтери зробили подарунок садочку. Це компресор для акваріуму на 500 літрів. Коли в Авдіївці була складніша військова ситуація ніж вона є тепер, садочок не діяв і в ньому не було отоплення. Акваріум не функціонував, фільтр та компресор поломалися. Тепер дітки знову зможуть роздивлятися рибок в акваріумі, а ми, коли будемо приїздити в гості, надихатися щастям дітей”, – повідомила у Facebook голова ГО “Команда небайдужих” Наталія Гранчак.

Виставка триватиме до 21 грудня.

Фото Наталії Гранчак