Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вчергове замальовували рекламу наркотиків

Чи не кожен полтавець звертав увагу на написані електронні адреси на стінах будівель, парканах, тротуарах. Їх можна побачити як у спальних районах міста, так і у самісінькому центрі духовної столиці. Ці адреси – ніщо інше, як координати торгівців наркотиками за якими наркозалежні замовляють “зілля”, а потім забирають його у обумовлених місцях, так званих “закладках”.

За словами правоохоронців, зламати цю схему доволі складно, адже нерідко адреси розповсюджувачів наркотиків знаходяться на серверах, що розміщенні за кордоном. Тому, як варіант, протистояти цьому явищу можна замальовуючи написи-адресати наркоторгівців.

До цієї роботи, окрім правоохоронців, залучилась міська влада та працівники благодійної організації “Світло надії”. З 1-го листопада небайдужі полтавці замалювали понад 190 написів-адрес.

“На сьогодні залишається актуальною, як для Полтави, так і для України в цілому проблема розповсюдження наркоманії та незаконного обігу наркотиків. За статистикою п’ята частина всіх наркозалежних – це школярі. 60% – це молодь віком від 16 до 30 років. Ми спостерігаємо стихійну хвилю неприхованої реклами наркотиків, яка написана фарбою просто на стінах будинків, парканах, тротуарах, зупинках громадського транспорту. Наркотики рекламують відверто і нахабно. Ми повинні це зупинити, тому і замальовуємо ці написи. Закликаємо всіх полтавців, власників будівель не залишатись осторонь цієї проблеми і також замальовувати ці написи”, – сказала заступник міського голови Полтави з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко.

Сьогодні активісти замалювали написи-адреси розповсюджувачів наркотиків на вулицях центральної частини міста та мікрорайону Алмазний.

“Ми вже не вперше виходимо на таку акцію. Наркоманія це велика проблема. З нею потрібно боротися всіма можливими способами, вберегти від неї молодь. Саме тому ми сьогодні тут і замальовуємо ці написи”, – сказав працівник БО “Світло надії” Роман.