Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

У Криму археологи виявили унікальне стародавнє поселення

На місці будівництва виявили комплекс споруд V-III століття до нашої ери. Аналогів йому немає не тільки в Криму, але і в усьому Причорномор’ї.

Залізницю до Кримського мосту перенесуть через стародавнє поселення Манітра, яке розташоване на місці будівництва. Про це повідомляє Кореспондент.

Зазначається, що дорога обійде і не торкнеться будови багатої античної садиби, виявлені в ході археологічних досліджень, що передують будівництву траси.

“Перенесення ділянки траси не вплине на термін здачі 18-кілометрового підходу. Він запрацює, як і планується, одночасно з мостом, в грудні 2019 року”, – йдеться в повідомленні.

За даними вчених, комплекс з 40 приміщень і дев’яти дворів, що датується кінцем V – початком III століття до н. е., міг належати родині боспорського аристократа або представника династії царів Боспора. Перенесення ділянки підходу дозволить вченим провести консервацію цього поселення, вивчити його і зберегти для нащадків.

Дослідження садиби охопили ділянку площею понад п’ять тисяч квадратних метрів. Тут були знайдені залишки суцільної забудови, характерної для античних сільських комплексів замкнутого планування. Житлові і господарські будівлі щільно прилягали одна до одної і мали глухі зовнішні стіни. Фасади з вікнами виходили у внутрішні бруковані двори, навколо яких групувалися всі будівлі. У західній частині комплексу розташовувався найбільший двір, прикрашений галереями і, можливо, колонадою. Для покрівлі використовувалася дорога черепиця місцевого виробництва з клеймами боспорського майстра.

“Аналогів сільської садиби такої площі, складності і в такому доброму стані немає не тільки на території Криму, а й в усьому Причорномор’ї. Унікальність цього поселення – в дуже високому рівні будівельної справи. Пам’ятник розташований на Керченському півострові, в західній частині Боспорського царства. Це далека околиця еллінського світу, але тут ми бачимо в найкращому прояві досвід античного містобудування. У того, хто будував цю садибу, були не просто великі, а дуже великі матеріальні можливості. Імовірно, це навіть не представник соціальної майнової верхівки, а, скоріше, член правлячої царської династії або взагалі сам цар Боспору”, – розповів доктор історичних наук, завідувач відділом польових досліджень Інституту археології РАН Олександр Масленников.