Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці провели акцію «16 днів проти насильства»

Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Управлінням у справах сімей та дітей виконавчого комітету Кременчуцької міської ради з 25 листопада до 10 грудня організовують та проводять заходи в рамках Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства».

Учора учасниками акції стали студенти Кременчуцького медичного коледжу ім. В.І. Литвиненка, а також, запрошені до відділу абонементу Центральної міської бібліотеки для дорослих, учні ліцею № 11 і  відвідувачі бібліотеки.  Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Ґендерно зумовлене насильство – це насильство, яке вчиняється до осіб через їхню стать або стосується переважно осіб певної статі. Це крайній вияв дискримінації за ознакою статі, жертвами якого найчастіше стають жінки. 

Насильство по відношенню до жінок є головним фактором смерті та інвалідності серед жінок репродуктивного віку. Воно не завжди позбавляє життя, але майже завжди підриває здоров’я, порушує безпеку та незалежність постраждалих. При цьому ґендерно зумовлене насильство часто приховується через звинувачення жертви та безкарність злочинців. І, як наслідок – набуває системного характеру.

Організаторам акції вдалось привернути увагу громадськості до актуальних питань щодо подолання ґендерно зумовленого насильства,  з молоддю обговорювались проблеми насильства щодо жінок та дівчат,  були поширені знання про те, що може зробити кожна людина й організація для припинення такого виду насильства.

Так як помаранчевий колір є офіційним кольором кампанії та символізує світле майбутнє, вільне від насильства, учасники заходів отримали помаранчеву стрічку в знак підтримки жінок та дівчат і привернення уваги до проблем ґендерно зумовленого насильства.